Porziņģim iespaidīgi ”danki” un ”bloki” Ņujorkas derbijā

Talantīgais latvietis Kristaps Porziņģis piektdien izcēlās ar 18 punktiem NB regulārā čempionāta spēlē, tomēr viņa pārstāvētā Ņujorkas Knicks komanda ar 98:109 izbraukumā piekāpās principiālajai konkurentei Bruklinas Nets.

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 34 minūtes un 31 sekundi, realizējot piecus no desmit izpildītajiem divpunktu metieniem, vienu no pieciem tālmetieniem un visus piecus soda metienus. Tāpat latvieša kontā bija astoņas atlēkušās bumbas, četras kļūdas, četras piezīmes un trīs bloķēti metieni, kas gan visi tika izpildīti jau pirmajā ceturtdaļā. Laikā, kad Porziņģis atradās laukumā, Knicks iemeta par vienu punktu vairāk, nekā ielaida.

Aizvadot pirmo spēli desmit dienu laikā, Knicks otrajā puslaikā ļāva pretiniekiem veikt divus ievērojamus izrāvienus. Knicks piedzīvoja septīto zaudējumu pēc kārtas un vienpadsmito neveiksmi iepriekšējos 12 mačos. Ņujorkas komanda šomēnes joprojām nav uzvarējusi.

Šī bija otrā spēle Knicks galvenā trenera pienākumu izpildītājam Kurtam Rembisam, bet Nets ģenerālmenedžera postenī debitēja Šons Markss. Abas komandas tikās trešo reizi šosezon, Nets komandai izcīnot otro uzvaru. Zīmīgi, ka tieši Bruklinas arēnā Porziņģis pagājušajā vasarā tika izvēlēts NBA draftā.

Neskatoties uz Knicks neveiksmīgo sniegumu, pēdējos četros mačos Porziņģis vidēji guvis 19 punktus, kā arī tikai vienu no tiem noslēdzis ar negatīvu +/- attiecību. Knicks komandā rezultatīvākais ar 22 punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām un sešām rezultatīvām piespēlēm bija Karmelo Entonijs, bet 17 punktus sameta Ārons Aflalo. Savukārt Nets rindās lielisks ar 33 punktiem bija Bruks Lopess, kura dvīņubrālis Robins spēlē Knicks sastāvā. Vismaz desmit punktus guva seši dažādi Bruklinas spēlētāji.