Porziņģim deviņi punkti un trīs bloki NBA Vasaras līgas mačā

Talantīgais latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis guvis deviņus punktus un trīs reizes bloķēja šā gada drafta trešo numuru Džahlilu Okaforu, palīdzot viņa pārstāvētajai Ņujorkas Knicks komandai NBA Lasvegasas Vasaras līgas spēlē ar 84:81 pieveikt Filadelfijas 76ers.

Kristaps Porziņģis šajā mačā laukumā pavadīja 21 minūti un 51 sekundi, grozā raidīdams trīs no četriem divpunktu metieniem un trīs no četriem raidījumiem no soda līnijas. Tāpat latvietis aizmeta garām vienīgo tālmetienu. Porziņģa rēķinā arī trīs atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, trīs bloķēti metieni, divas kļūdas un septiņas personiskās piezīmes.

Kaut Knicks realizēja spēles pirmo metienu, turpinājumā jau pirmajā ceturtdaļā 76ers ieguva 16 punktu pārsvaru. Trešajā ceturtdaļā Ņujorkas basketbolisti reizi panāca izlīdzinājumu, tomēr ceturtajā desmitminūtē pretinieki atkal spēja atjaunot pat desmit punktu pārsvaru.

Pamatlaika pēdējās minūtēs ļoti sekmīgi darbojās Moriss Ndūrs, palīdzot Knicks panākt izlīdzinājumu (76:76), bet izšķirošie notikumi norisinājās noslēdzošajā pamatlaika pusminūtē. Sākotnēji 76ers sava uzbrukuma laikā neatļauti pieprasīja minūtes pārtraukumu, kas Knicks komandai ar tehnisko soda metienu ļāva izvirzīties vadībā, turklāt pēc tam ieguva arī bumbu un sekojošajā uzbrukumā noteikumi tika pārkāpti pret Porziņģi, kurš savus pirmos divus soda metienus mačā trāpīja 6,9 sekundes pirms beigām. 76ers vienības noslēdzošajā uzbrukumā Porziņģis tālmetiena izpildīšanas brīdī pārkāpa noteikumus pret Skotiju Vilbekinu, kurš līdz tam mačā bija realizējis visus sešus izpildītos trīspunktu raidījumus. Arī no soda līnijas viņš nekļūdījās, būdams precīzs visas trīs reizes, un mačs turpinājās ar divu minūšu papildlaiku.

Tajā pirmajā pusotrā minūtē četrus punktus guva Knicks – pirmos divus pēc Porziņģa rezultatīvas piespēles, bet nākamos pēc tam, kad viņš trešo reizi mačā bija nobloķējis Okaforu. Pēc ilga uzbrukuma 76ers divus punktus atguva, bet pēc tam noteikumi tika pārkāpti pret Porziņģi. Viņš šoreiz realizēja vienu soda metienu, bet ar to bija pietiekami, lai Knicks svinētu trešo uzvaru trijās Vasaras līgas spēlēs.

Porziņģis katrā ceturtdaļā nospēlēja pa aptuveni piecām minūtēm, kā arī abas papildlaikā. Par šī mača rezultatīvāko basketbolistu kļuva Vilbekins, kurš iemeta 26 punktus.