Porziņģim 15 punkti, Knicks papildlaikā piekāpjas Thunder

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis otrdien guva 15 punktus Nacionālās basketbola asociācijas regulārā čempionāta spēlē, taču viņa pārstāvētā Ņujorkas Knicks komanda savā laukumā ar 122:128 (34:38, 29:23, 28:27, 22:25, 9:15) piekāpās Oklahomasitijas Thunder.

Porziņģis šajā mačā laukumā pavadīja 30 minūtes un 59 sekundes, grozā raidot trīs no astoņiem divpunktu metieniem, divus no četriem tālmetieniem un trīs no četriem soda metieniem. Latvieša rēķinā piecas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, viena pārtverta bumba, divi bloķēti metieni un trīs piezīmes.

Foto

Knicks sastāvā šajā mačā 21 punktu iemeta Lengstons Gelovejs, bet 19 punkti un desmit atlēkušās bumbas Derikam Viljamsam. Ņujorkas vienībai šajā mačā savainojuma dēļ nepalīdzēja tās līderis Karmelo Entonijs. Savukārt Thunder sastāvā 44 punkti un 14 atlēkušās bumbas Kevinam Durantam, kamēr Rasels Vestbruks pievienoja 30 punktus un desmit rezultatīvas piespēles.

Jau pirmās ceturtdaļas laikā Porziņģis izcēlās ar septiņiem punktiem, tostarp izcēlās ar ļoti efektīgu bumbas triecienu grozā no augšas, kad kārtējo reizi šosezon pielaboja komandas biedra metienu. Tikmēr abas komandas šo cīņu aizvadīja līdzvērtīgi, spēkojoties punkts punktā. Pirmais puslaiks noslēdzās ar Knicks basketbolistu divu punktu pārsvaru, bet latvietis tā laikā bija izcēlies ar desmit punktiem.

Nekas nemainījās arī otrajā puslaikā, jo abas komandas savā starpā aizvadīja spraigu un gana rezultatīvu basketbolu, kurā Porziņģis gan diez ko daudz neizcēlās. Trešās ceturtdaļas sākumā viņš iemeta divus soda metienus, bet pēc tam nākamos punktus guva vien pamatlaika priekšpēdējā minūtē, izvirzot Ņujorkas vienību vadībā ar 111:109.

Pēcāk Viljamss minūti līdz beigām panāca jau 113:109 par labu mājiniekiem, taču Thunder prata panākt izlīdzinājumu, gūstot četrus punktus pēc kārtas.

Pagarinājumā laukumā devās arī Porziņģis, kurš tā sākumā bloķēja Vestbruka metienu, bet pēc tam realizēja vienu no diviem soda metieniem. Tiesa, papildus piecas minūtes labāk nospēlēja Oklahomasitijas Thunder, kas līdz ar to guva uzvaru.

Ar 22 uzvarām 47 spēlēs Knicks ieņem Austrumu konferences desmito pozīciju, kamēr Thunder ar 31 panākumu tikpat mačos ir trešie Rietumu konferencē.

Nākamo spēli Knicks aizvadīs ceturtdien, kad izbraukumā būs jātiekas ar Toronto Raptors.