Pirmajā LBL pusfināla spēlē Ventspils salauž Jēkabpils pretestību

Pašreizējie čempioni Ventspils pēdējā ceturtdaļā izrāva uzvaru pār Jēkabpils komandu Aldaris Latvijas Basketbola līgas pusfināla sērijas pirmajā mačā.

Ventspils ar 79:68 (21:17, 13:15, 21:20, 24:16) pārspēja pērnā gada trešo labāko komandu Jēkabpili, tādējādi pusfināla sērijā līdz kādas komandas trīs panākumiem izvirzoties vadībā ar 1-0.

Pirmā ceturtdaļa aizritēja ļoti sīvā cīņā, līdz mājinieki spēja veikt 11 punktu izrāvienu 21:11 un izvirzīties vadībā. Tiesa, līdz ceturkšņa beigām Jēkabpils samazināja rezultāta starpību līdz četriem punktiem 17:21, bet jau nākamajā spēles nogrieznī bija vadībā ar 22:21. Pēc tam Ventspils basketbolisti atkal guva desmit punktus pēc kārtas, panākot 31:22 jau viņu labā. Pirmā puslaika noslēgumā labu sniegumu demonstrēja viesu komandas spēlētāji, kuri atkal pietuvojās ventspilniekiem līdz divu punktu starpībai 32:34.

Trešajā ceturtdaļā komandas spēlēja ļoti līdzīgi, nevienai komandai neizvirzoties vadībā ar vairāk nekā četru punktu pārsvaru. Pēdējā spēles nogrieznī ventspilnieki pamanījās salauzt spēles gaitu un izvirzīties vadībā ar deviņu punktu pārsvaru 69:60. Turpinājumā Jēkabpils basketbolisti centās pietuvoties pretiniekiem, taču Ventspils spēlētāji turēja viesu komandu drošā attālumā, izcīnot uzvaru arī visā mačā.

Rezultatīvākais Ventspils rindās ar 18 gūtiem punktiem bija Žanis Peiners, bet 13 punktus pievienoja amerikānis Trojs Bārnīss, savukārt grieķu saspēles vadītājs Niks Giks tika pie 12 punktiem.

Tikmēr Jēkabpils sastāvā ar 20 punktiem un 16 atlēkušajām bumbām izcēlās Andrejs Šeļakovs, 13 punktus guva un septiņas bumbas zem groziem izcīnīja Rinalds Sirsniņš, bet 10 punktus pievienoja Mikus Sokolovs.

Pusfināls ritēs līdz vienas komandas trim uzvarām, bet otrais mačs tiks aizvadīts sestdien Jēkabpilī, kamēr trešais duelis atkal notiks Ventspilī.