Nets panāk neizšķirtu sērijā pret Hawks, Bucks vēl viena uzvara pār Bulls

NBA izslēgšanas pirmajā kārtā Bruklinas Nets savā laukumā 120:115 uzvarēja Atlantas Hawks, neapturams uzvarētāju rindās bija saspēles vadītājs Derons Vilijamss, kuram 35 punkti. Ar šo panākumu sērijā 2-2. Milvoki Bucks basketbolisti pret Čikāgas Bulls vienību  atguvuši vēl vienu spēli. Bucks ar 94:88 viesos pārspēja Čikāgas komandu. Šobrīd sērijā 3-2 vadībā Bulls. Pie pirmās uzvaras izslēgšanas spēlēs tikusi Portlendas Trail Blazers komanda, kas ar 99:92 mājās pārspēja Memfisas Grizzlies.

Bruklinas Nets mājās izcīnīja otro uzvaru pēc kārtas pret Atlantas Hawks. Tiesa, panākums nenāca viegli, jo mājinieki panākumu ar 120:115 izcīnīja vien spēles pagarinājumā. Sērijā līdz četrām uzvarām šobrīd neizšķirts 2-2. Nākamā spēle Atlantā.

Mača sākumā abas komandas laukumā rādīja līdzīgu basketbolu. Nevienai no komandai atrauties īsti neizdevās, jo pēc pirmās ceturtdaļas plus viens mājiniekiem. Otrās ceturtdaļas sākumā, pateicoties lieliskajai Derona Viljamsa spēlei, Nets vienubrīd ieguva astoņu punktu pārsvaru, taču visai drīz sekoja Hawks atbilde. Atlantas basketbolisti trāpīja vairākus trīs punktu metienus un veica savu izrāvienu. Pirms došanās pārtraukumā jau sešu punktu pārsvars Hawks komandai.

Pēc pārtraukuma atkal veiksmīgāk darbojās viesi, Hawks trešās ceturtdaļas vidū jau 10 punktu pārsvars. Nets gan izdevās pietuvoties līdz četru punktu atstatumam, tomēr ceturtdaļas beigas atkal veiksmīgāk noslēdza Atlantas komanda. 82:74 par labu Hawks. Mājinieki nepadevās un ceturtdaļas sākumā veica 13:2 izrāvienu. Šis izrāviens izlīdzināja spēles gaitu pēdējā ceturtdaļā. Pēdējās minūtes ritēja punkts punktā. 16 sekundes pirms beigām Hawks realizēja metienu un tablo vēstīja neizšķirtu 104:104. Derons Viljamss atbildēja ar neprecīzu metienu otrā galā, tomēr atlikušajās sešās sekundēs viesi nespēja izmantot savu iespēju un jāspēlē papildlaiks.  Tajā ļoti līdzīgā cīņā mazliet veiksmīgāk nospēlēja Nets basketbolisti un nosargāja uzvaru.

Uzvarētāju rindās neapturams bija saspēles vadītājs Derons Viljamss, kuram 35 punkti, turklāt realizēti septiņi tālmetieni. Double-double pievienoja Bruks Lopess – 26 punkti un desmit atlēkušās bumbas. Hawks komandā labākie Demārs Kerols un Džefs Tīgs abiem pa 20 punktiem, turklāt Tīgam 11 rezultatīvas piespēles.

Pie otrās uzvaras sērijā tikusi Milvoki Bucks komanda, kas viesos ar 94:88 uzvarēja vietējo Čikāgas Bulls komandu. Sērijā rezultāts 3-2 Bulls labā, taču nākamā spēle jāaizvada Milvoki.

Pirmā ceturtdaļa ritēja punkts punktā, komandas it īpaši labi darbojās aizsardzībā. Viesi prata izvirzīties vadībā pēc pirmajām 12 minūtēm ar 23:22. Otrajā ceturtdaļā veiksmīgi darbojās viesu spēlētāji Kriss Midltons un Maikls Kārters-Vilijamss un nedaudz palielināju pārsvaru, tomēr mājinieki tālu neatļāva atrauties. Plus trīs pēc pirmā puslaika viesiem.

Trešās ceturtdaļas vidū Bucks veica nelielu izrāvienu un iekrāja pat deviņu punktu pārsvaru. Mājinieki atkal mazliet pietuvojās, taču pirms pēdējās ceturtdaļas 76:70 Bucks labā. Arī pēdējā ceturtdaļā Bulls neizdevās apturēt pretinieku līderus, turklāt ļoti veiksmīgi aizsardzībā nospēlēja Bucks, neļaujot Čikāgas komandai atspēlēties. Viesi nosargāja uzvaru ar 94:88. Nākamā spēle jau Bucks laukumā.

Uzvarētājiem lieliski darbojās bija Maikla Kārtera-Viljamsa un Krisa Midltona duets. Kārters-Vilijamss atzīmējās ar 22 punktiem, savukārt Midltons pievienoja 21 punktu.  Bulls komandā spāņu spēka uzbrucējam  Pau Gazolam double-double 25 punkti un desmit bumbas zem groziem. Arī Džimijam Batleram double-double 20 gūti punkti un 10 atlēkušās bumbas.

Pie pirmās uzvaras Memfisas Grizzlies un Portlendas Trail Blazers komandu duelī tikusi Portlendas komanda, kas ar 99:92 viesos pārspēja Grizzlies vienību. Sērijā rezultāts 3-1 Grizzlies labā, taču nākamā spēle notiks Portlendā.

Grizzlies komanda jau pašā spēles sākumā veica 12:4 izrāvienu, tomēr Trail Blazers spēja uzlabot spēli gan aizsardzībā, gan uzbrukumā un pirmo ceturtdaļu noslēdza savā labā. Arī otrajā ceturtdaļā labāk turpināja darboties Trail Blazers basketbolisti un iekrāt deviņu punktu pārsvaru. Arī noslēdzoties pirmajam puslaikam plus septiņi – 55:48 Portlendas komandai.

Pēc pārtraukuma notikumi risinājās kā pa amerikāņu kalniņiem. Grizzlies komanda ne tikai spēja atspēlēt septiņu punktu deficītu, bet trešo ceturtdaļu noslēdza paši ar septiņu punktu pārsvaru 75:68. Tomēr ar to šīs spēles notikumi vēl nebija beigušies. Neskatoties uz to, ka Memfisas komandai ceturtās ceturtdaļas sākumā bija 10 punktu pārsvars, Portlendas komanda vēlreiz atspēlējās un izcīnīja grūtu uzvaru ar 99:92.

Portlendas saspēles vadītājs Demjans Lilards pretinieku grozā sabēra 32 punktus, savukārt Memfisas komandā labākais Marks Gazols, kuram 21 punkts.