Neapturamais Džeimss ar 40 punktiem kaldina uzvaru, Cavaliers pāņem vadību NBA finālsērijā

Kārtējo neticamo maču NBA finālsērijā aizvadījis Klīvlendas Cavaliers līderis Lebrons Džeimss, kurš jau otro spēli pēc kārtas guvis vismaz 40 (!) punktus. Fināla trešajā spēlē Klīvlendas komanda savā laukumā ar 96:91 pieveica Goldensteitas Warriors, sērijā līdz četrām uzvarām nonākot vadībā ar 2-1.

Šā mača gaitā Cavaliers basketbolistiem izdevās iegūt lielu pārsvaru, jo nepilnas trīs minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām krievs Timofejs Mozgovs ar slam dunk panāca 20 punktu handikapu 68:48. Tiesa, Goldensteitas klubam pamazām izdevās deficītu atspēlēt, pēc Stīvena Karija precīzā tālmetiena divas minūtes un 45 sekundes līdz beigām nonākot iedzinējos vairs tikai par vienu punktu 80:81. Tomēr turpinājumā veiksmīgāk nospēlēja mājinieki, turklāt izšķirošajos brīžos grozu veiksmīgi iekaroja Delavedova un Džeimss, nodrošinot Cavaliers uzvaru.

Džeimss šajā mačā pamanījās gūt 40 punktus, kā arī izcīnīt 12 atlēkušās bumbas un veikt astoņas rezultatīvas piespēles. Trīs sērijas spēlēs Džeimss guvis attiecīgi 39, 44 un 40 punktus! Tikmēr Delavedova guva 20 punktus. Warriors sastāvā labākais ar 27 punktiem bija Stefans Karijs, bet 15 pievienoja Andrē Igudala.

“Nezinu, vai arī sērijas turpinājumā spēšu izcelties ar tādiem cipariem statistikas ailēs, bet turpināšu darīt to, ko šai komandai vajag,” pēc dueļa pauda Džeimss.

Pirmo trīs finālsērijas spēļu laikā Džeimss kopumā guvis 123 punktus, kas ir visu laiku labākais sasniegums NBA vēsturē. Nākamais finālsērijas mačs ceturtdien arī notiks Klīvlendā.