Mažutis ar tālmetienu pēdējā sekundē izrauj Liepāja/Triobet komandai otro uzvaru

Pateicoties lietuvieša Andrja Mažuta tālmetienam pēdējā sekundē, Liepāja/Triobet komanda Aldaris Latvijas Basketbola līgas ceturtdaļfināla sērijas otrajā mačā sestdien izbraukumā ar 67:64 pārspēja Barons/LDz spēlētājus.

Lielākā daļa cīņas ritēja līdzīgi un pēc trim ceturtdaļām Barons/LDz atradās vadībā ar 50:46. Ceturtās ceturtdaļas pirmajā pusē rīdzinieki guva deviņus punktus pēc kārtas, izvirzoties vadībā ar 61:48, tomēr, sākot aktīvi strādāt aizsardzībā, nākamos septiņus punktus jau iemeta Liepāja/Triobet, bet mājinieki atlikušajā mača daļā kopā guva vien trīs punktus.

Cīņas beigas tika aizvadītas saspringti. Pusotru minūti pirms pamatlaika beigām liepājnieku leģionārs lietuvietis Edgars Zeļonis ar tālmetienu jau pietuvojās līdz 60:63, bet turpinājumā viesi ar četriem soda metieniem arī pārņēma vadību. Barons/LDz ukraiņu leģionārs Dmitro Gļebovs ar soda metienu vēl panāca izlīdzinājumu 64:64, bet pēdējo uzbrukumu liepājnieki izspēlēja līdz Mažuta tālmetienam, kurš nekļūdījās.

Uzvarētājiem ar 16 punktiem izcēlās Lauris Blaus, kuram ar 14 punktiem piebalsoja Mažutis. Savukārt Barons/LDz sastāvā pa 18 punktiem guva Gļebovs un horvāts Mateo Kedžo, kuri izcīnīja attiecīgi deviņas un septiņas bumbas zem groziem.

Ceturtdaļfināla pirmajā mačā Liepāja/Triobet savās mājās trešdien svinēja uzvaru ar 65:47. Līdz ar to sērijā līdz trim panākumiem Kurzemes klubs izvirzījies vadībā ar 2-0.