Lokomotiv-Kuban izslēdz Barcelona un kā pēdējie iekļūst Eirolīgas finālturnīrā

Krievijas komandas Krasnodaras Lokomotiv-Kuban basketbolisti otrdien izcīnīja uzvaru izšķirošajā Eirolīgas ceturtdaļfināla sērijas spēlē pret titulēto Spānijas klubu Barcelona un pirmo reizi kluba vēsturē iekļuva šo sacensību finālturnīrā.

Lokomotiv-Kuban sērijas piektajā spēlē savās mājās bija pārāka ar rezultātu 81:67 (26:21, 24:18, 8:23, 23:5), visā sērijā svinot uzvaru ar 3-2. Par spēles varoni kļuva Lokomotiv-Kuban centra spēlētājs Kriss Singletons, kurš mačā guva 16 punktus, taču no tiem 11 iemeta ceturtās ceturtdaļas sākumā, kurā Krievijas klubs veica izrāvienu 14:0, nodrošinot uzvaru visā mačā. Singletons izcīnīja arī 12 atlēkušās bumbas zem groziem, pirmo reizi savā Eirolīgas karjerā tiekot pie double-double, spēli noslēdzot ar 27 efektivitātes koeficienta punktiem.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Malkolms Delanijs. Savukārt Barcelona komandu no zaudējuma neglāba Stratosa Perpeoglu 13, kā arī Huana Karlosa Navarro 12 gūtie punkti. Lokomotiv-Kuban sērijā uzvarēja pirmajā spēlē ar 66:61, taču nākamajos divos mačos Barcelona guva virsroku ar 92:66 un 82:70. Dramatiska bija ceturtā spēle, kurā Krievijas klubs svinēja uzvaru viesos ar 92:80 pagarinājumā.

Krasnodaras komanda savu vēsturisko panākumu guva tikai divas dienas pēc tam, kad mājās VTB Vienotās līgas spēlē ar 71:63 uzvarēja Latvijas čempionus VEF Rīga.

Eirolīgas finālturnīrā, kas maija vidū notiks Berlīnē, Lokomotiv-Kuban tiksies ar citu Krievijas klubu – Maskavas CSKA. Savukārt otru pusfināla pāri veidos Dāvja Bertāna pārstāvētā Spānijas komanda Vitorijas Laboral Kutxa un Turcijas klubs Stambulas Fenerbahce.