Lietuvas basketbolistes pēc varenas atspēlēšanās pieveic Krieviju

Lietuvas sieviešu basketbola izlase ceturtdien Ungārijā un Rumānijā notiekošā Eiropas čempionāta otrā posma mačā veica varonīgu atspēlēšanos un pieveica spēcīgo Krievijas valstsvienību. Lietuvas izlase F apakšgrupas mačā bija pārāka ar 78:74.

Krievijas valstsvienība demonstrēja savu pārspēku pirmajā puslaikā, tā izskaņā panākot 18 punktu pārsvaru (39:21). Līdz ar otrā puslaika sākumu spēles gaita izlīdzinājās, un lietuvietes pretiniecēm vairs neļāva atrauties, turklāt pašas sāka atspēlēšanos, kas tika uzsākta jau trešās ceturtdaļas beigās. Lietuvas izlasei no 45:61 izdevās veikt 19:2 izrāvienu un jau izvirzīties vadībā ar 64:63, kad līdz pamatlaika beigām bija atlikušas nepilnas sešas minūtes.

Atlikušajā laikā starp abām komandām aizritēja spraiga cīkstēšanās, tās laikā nevienai no vienībām neiegūstot vērā ņemamu pārsvaru. Pēdējās sekundēs, kad cīņas likteni izšķīra soda metieni, pārāka bija Lietuva, nodrošinot sev varonīgu uzvaru.

Lietuvas labā 20 punktus iemeta Gintare Petronīte, kamēr Krievijas sastāvā ar 12 punktiem atbildēja naturalizētā Epifānija Prinsa, Irina Osipova un Jevgēņija Beļakova.