Lietuva izglābjas mačā ar Igauniju un izcīna minimālu uzvaru ar 64:62

Lietuvas vīriešu basketbola izlase, nespēlējot komandas līderim Jonam Valančūnam, Eiropas čempionāta pirmā posma D apakšgrupas spēlē Rīgā vien ar 64:62 uzveica Igaunijas valstsvienību.

Lietuvas izlasē šajā mačā ar 15 punktiem, desmit atlēkušajām bumbām un sešiem izprovocētiem pārkāpumiem izcēlās uzvaras groza autors Jons Mačulis, kuram ar 14 punktiem piebalsoja Antans Kavaļausks. Tikmēr Igaunijas valstsvienībā rezultatīvākais bija Janars Talts, kurš guva 20 punktus.

Pirmais spēles ceturksnis aizritēja punkts punktā, lietuviešiem piecu punktu pārsvaru nodrošinot vien ceturtdaļas pēdējās divās minūtēs (20:15). Arī otrais ceturksnis aizritēja sīvi spēkojoties, ceturtajā minūtē jau igauņiem iegūstot piecu punktu handikapu (29:24). Turpinājumā gan Igaunija guva vien divus punktus, uz ko lietuvieši atbildēja ar 14, tādējādi noslēdzot pirmo puslaiku ar 38:31 savā labā.

Otrā puslaika sākumā Lietuvai jau desmit punktu pārsvars (41:31), ko gan igauņi pamazām deldēja, trešās ceturtdaļas beigās izlīdzinot rezultātu un izvirzoties vadībā (50:49). Savukārt ceturtā spēles nogriežņa sākumā igauņiem jau sešu punktu pārsvars (55:49), bet pusminūti pirms pamatlaika beigām vien divu punktu handikaps (62:60).

Tomēr Mindaugs Kuzminsks rezultātu izlīdzināja, bet divas sekundes līdz pamatlaika beigām Jons Mačulis pēc veiksmīga caurgājiena panāca 64:62, kamēr igauņi pēdējās sekundes tālmetienu nerealizēja, tādejādi uzvaru izcīnot Lietuvas izlasei.