Liepāja/Triobet uzvar Jelgavu un turpina cīņu par uzvaru LBL regulārajā sezonā

Turpinot cīņu par Aldaris Latvijas Basketbola līgas regulārā čempionāta uzvarētājas titulu, Liepāja/Triobet komanda otrdien savā laukumā ar 82:81 apspēlēja Jelgavu, kas turpina cīņu par vietu izslēgšanas spēlēs.

Dueli labāk iesāka Liepājas komanda, pirmajā puslaikā vairākkārt sasniedzot desmit punktu pārsvaru, taču pirmās 20 minūtes noslēdza ar 39:30 sev par labu. Otrajā puslaikā cīņa izlīdzinājās, taču jelgavnieki ilgu laiku nespēja salauzt cīņas gaitu un pietuvoties mājiniekiem. Tas viņiem izdevās ceturtās ceturtdaļas izskaņā, kad priekšpēdējā minūtē tablo vēstīja vairs tikai 76:75 par labu Liepāja/Triobet.

Abas vienības parūpējās par spraigu galotni šajā cīņā, turklāt trīs sekundes līdz pamatlaika beigām liepājnieku līderis Mareks Jurevičus, rezultātam esot 82:81, nerealizēja abus soda metienus. Tomēr jelgavnieki to nespēja izmantot un piedzīvoja sāpīgu zaudējumu.

Liepāja/Triobet sastāvā 16 punktus iemeta lietuvietis Edgars Zeļonis, bet 15 pievienoja Jurevičus un Lauris Blaus. Tikmēr Jelgava komandā pa 19 punktiem guva Dāvis Geks un Rihards Lomažs.

Komandas šajā sezonā ir aizvadījušas četras savstarpējās spēles, no kurām trijās triumfējuši ir liepājnieki. Pirmajā vienību duelī šajā sezonā pagājušā gada oktobrī ar 90:86 pārāki bija Liepāja/Triobet basketbolisti, bet pēc mēneša jelgavnieki revanšējās, svinot uzvaru ar 69:64. Trešajā komandu spēlē, kas pirms divām nedēļām norisinājās Jelgavā, ar 83:72 triumfēja Liepājas basketbolisti. Liepājnieki ir triumfējuši pēdējās četrās spēlēs pēc kārtas.

Panākums šajā spēlē mājiniekiem palīdz saglabāt cerības pat par LBL regulārā čempionāta uzvarētājas titulu, ar nosacījumu, ka atlikušajos trīs mačos tiek izcīnītas uzvaras. 8. aprīlī gaidāma Liepāja/Triobet savstarpējā spēle ar ilglaicīgo līderi Ventspils, kas neveiksmīga snieguma gadījumā var atkrist pat uz kopvērtējuma trešo vietu.