Liepāja/Triobet uzvar Jēkabpili, Valmiera – Jelgavu un Saldus pārspēj Barons/LDz

Aldaris Latvijas Basketbola līgas spēlēs Liepāja/Triobet sestdien savu skatītāju priekšā ar 78:65 uzvarēja pagājušās sezonas bronzas medaļnieci Jēkabpili Valmiera ar 79:74 apspēlēja Jelgavu un Saldus negaidīti ar 81:77 pagarinājumā pārspēja Barons/LDz.

Pie uzvaras sestdien izdevās tikt vienai no turnīra favorītēm Liepāja/Triobet, kas savu skatītāju priekšā ar 78:65 pārspēja pagājušās sezonas bronzas medaļnieci Jēkabpili.

Maču liepājnieki iesāka vareni, pamanoties pirmā puslaika gaitā iekrāt pat 21 punkta pārsvaru (45:24), tomēr otrajā puslaikā viesi no Jēkabpils prata dueli izlīdzināt, taču konkurentus nepanāca, lai gan 29.minūtē tablo vēstīja tika piecu punktu pārsvaru par labu Liepāja/Triobet (58:53).

Mājinieku rindās 15 punktus iemeta Lauris Blaus, bet 13 pievienoja Mareks Jurevičus. Savukārt Jēkabpils rindās ar 12 punktiem atbildēja Andrejs Šeļakovs un Maikls Bērvels.

Pie vēl vienas uzvaras tikmēr izdevies tikt Valmierai, kas sestdien savā laukumā ar 79:74 pārspēja vēl vienu izslēgšanas spēļu tīkotāju Jelgavu.

Abas vienības aizvadīja spraigu dueli, pirmajam puslaikam noslēdzoties tikai ar viena punkta pārsvaru par labu jelgavniekiem (43:42). Tomēr trešajā ceturtdaļā mājiniekiem no Valmieras izdevās pārņemt vadību, turklāt panākt jau 11 punktu pārsvaru (59:48). Tomēr Jelgava atgrieza intrigu, jo divas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām rezultāta tablo vēstīja vairs tikai 75:74 par labu Valmierai.

Atlikušajā pamatlaika daļā Zemgales klubs gan neguva vairs ne punkta un piedzīvoja zaudējumu. Uzvarētāju rindās 17 punkts iemeta Džastins Hērts, bet 15 pievienoja Dāvis Rozītis un Aigars Šķēle. Savukārt Jelgava sastāvā 21 punktu iemeta Dāvis Geks.

Negaidītu zaudējumu Aldaris Latvijas Basketbola līgas regulārā turnīra mačā sestdien piedzīvoja izslēgšanas spēļu pretendente Barons/LDz, kas izbraukumā ar 77:81 pagarinājumā piekāpās vienai no sacensību pastarītēm Saldus komandai.

Lai gan Barons/LDz spēli iesāka veiksmīgi, izvirzoties vadībā ar 17:8, mājiniekiem no Saldus izdevās atspēlēties, bet otrajā puslaikā – jau pārņemt vadību. Līdz pat pamatlaika izskaņai abas vienības aizvadīja spraigu cīkstēšanos, bet divas sekundes līdz pamatlaika izskaņai Saldus basketbolists Mārtiņš Rugājs ar trim precīziem soda metieniem panāca izlīdzinājumu 68:68. Līdz ar to duelis turpinājās pagarinājumā, kur pārliecinošāk tomēr darbojās Saldus, gūstot negaidītu uzvaru.

Uzvarētāju sastāvā 24 punktus iemeta amerikānis Prestons Medlins, bet 16 pievienoja Roberts Freimanis. Tikmēr Barons/LDz rindās 19 punktus guva horvāts Mateo Kedžo, kuram arī desmit atlēkušās bumbas, bet par diviem punktiem mazāk iekrāja pieredzējušais Kaspars Kambala.