Liepāja/Triobet un Jēkabpils uzvar LBL vadošā sešinieka savstarpējās spēlēs

Liepāja/Triobet un Jēkabpils komandas sestdien izcīnīja uzvaras Aldaris Latvijas Basketbola līgas regulārajā čempionāta spēlēs, kurās sacentās labāko sešinieka vienības.

Liepāja/Triobet ar 76:63 izbraukumā pieveica Jūrmala/Fēnikss komandu. Jau pēc pirmās ceturtdaļas liepājnieki ieguva pārsvaru (22:14), ko pēc puslaika nedaudz palielināja (40:29). Kaut otrā puslaika ievadā Jūrmala/Fēnikss pietuvojās līdz 40:42, ātri vien viesi atjaunoja aptuveni desmit punktu pārsvaru, saglabājot tādu līdz pat dueļa beigām.

Uzvarētājiem ar 15 punktiem izcēlās Mareks Jurevičus, pa 14 punktiem iemeta lietuviešu saspēles vadītājs Andrjus Mažutis un Lauris Blaus, kurš pievienoja arī septiņas bumbas zem groziem, bet ar 13 punktiem izcēlās Dveins Džonsons. Savukārt Jūrmala/Fēnikss rindās pa 12 punktiem guva Uģis Pinete un Mārtiņš Laksa.

Tikmēr Jēkabpils savā laukumā pagarinājumā ar 99:94 pieveica Barons/LDz vienību. Ilgu laiku mačā iedzinējos atradās Barons/LDz komanda, kas vēl 30.minūtes ievadā zaudēja ar 59:70. Tomēr turpinājumā viesi veica izrāvienu un 36.minūtē jau bija izvirzījušies vadībā ar 77:74. Turpinājumā cīņa ritēja ļoti saspringti un 35 sekundes pirms pamatlaika beigām jēkabpilietis Rinalds Sirsniņš ar tālmetienu panāca izlīdzinājumu 85:85. Atlikušajā laikā Barons/LDz paguva veikt divus metienus, tomēr neviens no tiem nebija sekmīgs un komandas devās pagarinājumā.

Arī pagarinājums iesākās ar Sirsniņa tālmetienu, bet turpinājumā mājinieki panāca pat 96:89. Kaut piecus punktus pēc kārtas guva ukrainis Dmitro Gļebovs un Barons/LDz vēl pietuvojās līdz 94:96, neko vairāk Rīgas klubs nepanāca. Uzvarētājiem Sirsniņš šajā mačā savāca 37 punktus, sešas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles. Savukārt Barons/LDz rindās horvātam Mateo Kedžo bija 35 punkti un astoņas atlēkušās bumbas, bet Gļebovs piebalsoja ar 22 punktiem un 11 bumbām zem groziem.

Tikmēr vēl vienā mačā drošu uzvaru izcīnīja Latvijas čempione Ventspils, kas ar 86:55 izbraukumā pieveica Saldus vienību. Drošu pārsvaru pret kopvērtējuma pastarīšiem Ventspils ieguva jau pirmajā ceturtdaļā, maču novedot līdz uzvarai. Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 21 punktu un astoņām atlēkušajām bumbām bija Artjoms Butjankovs, bet 15 punktus pievienoja Akselis Vairogs. Savukārt saldeniekiem amerikānis Prestons Medlins izcēlās ar 11 punktiem, bet Roberts Freimanis piebalsoja ar desmit punktiem un 15 bumbām zem groziem.

Vēl vienā duelī sestdien Valmiera ar 88:53 savā laukumā sagrāva Latvijas Universitātes vienību. Uzvarētājiem 19 punktus guva Kristaps Dārgais, ar 18 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām viņam piebalsoja Aigars Šķēle, bet 14 punktus iemeta Dāvis Rozītis. Savukārt LU rindās rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Ingars Aizpurs.

Turnīra kopvērtējuma līderpozīcijā atrodas valsts čempione Ventspils, kam ir 13 uzvaras 15 spēlēs, otrajā vietā ar astoņiem panākumiem desmit cīņās ir VEF Rīga komanda, kurai ar 21 panākumu 27 mačos seko Liepāja/Triobet. Lai liepājnieki gūtu otro vietu regulārajā sezonā un izvairītos no sacenšanās ceturtdaļfinālā, atlikušajos četros mačos tā vairs nedrīkst zaudēt.

Jūrmala/Fēnikss ar 17 uzvarām 29 cīņās joprojām ir ceturtā, piektajā vietā ar 16 uzvarām 28 spēlēs nostiprinājās Jēkabpils, bet Barons/LDz ieņem sesto pozīciju ar 14 uzvarām 27 spēlēs.

Jelgava ar 11 uzvarām 26 mačos atrodama septītajā vietā, joprojām apsteidzot Valmieru, kuras rēķinā ir 11 panākumi 28 spēlēs. Tikmēr Latvijas Universitātes un Saldus rēķinā ir attiecīgi septiņas un piecas uzvaras.