Liepāja/Triobet pārspēj Barons/LDz un sasniedz LBL pusfinālu

Liepāja/Triobet komanda otrdien pārspēja Barons/LDz vienību arī trešajā Aldaris Latvijas Basketbola līgas ceturtdaļfināla spēlē un sasniedza pusfinālu. Liepājnieki savā laukumā bija pārāki ar 80:60, sērijā līdz trim panākumiem triumfējot ar 3-0 un pēc trīs gadu pārtraukuma sasniedzot LBL pusfinālu.

Jau ar pirmajā minūtēm Liepāja/Triobet izvirzījās vadībā, iekrājot dažu punktu pārsvaru, bet pirmā puslaika beigās mājinieki pirmo reizi pārsniedza desmit punktu pārsvaru (44:33). Mača otro pusi vienības iesāka mazrezultatīvi, taču Kurzemes klubam izdevās panākt arī 14 punktu handikapu (49:35). Tālāk Barons/LDz pretiniekiem neļāva atrauties, taču manāmi saasināt cīņas gaitu rīdziniekiem tā arī neizdevās.

Liepāja/Triobet sastāvā 19 punktus iemeta Lauris Blaus, bet 13 pievienoja Mareks Jurevičus. Savukārt Barons/LDz rindās 16 punktus guva Armands Ošiņš, bet par vienu mazāk iemeta horvāts Mateo Kedžo.

Kā ziņots, ceturtdaļfināla pirmajā mačā Liepāja/Triobet pagājušajā trešdienā svinēja uzvaru savā laukumā ar 65:47, bet sestdien liepājnieki tika pie uzvaras viesos ar 67:64, pateicoties lietuvieša Andrja Mažuta tālmetienam pēdējā sekundē.

Regulārajā turnīrā abas komandas tikās četras reizes, trīs reizes pie panākumiem tiekot tieši liepājniekiem. Tiesa, Liepāja/Triobet regulāro sezonu noslēdza ne uz tās labākās nots, jo pēdējā mačā pamanījās piedzīvot zaudējumu pret vienu no turnīra pastarītēm Saldus. Tikmēr Barons/LDz regulārās sezonas pēdējos sešos mačos cieta piecus zaudējumus.

Regulārajā turnīrā Liepāja/Triobet ar 31 spēlē izcīnītām 23 uzvarām ieguva trešo vietu, bet Barons/LDz ar 15 panākumiem bija sestā, līdz pat beigām saglabājot intrigu, vai vienībai izdosies sasniegt izslēgšanas spēles. Pusfinālā Liepāja/Triobet tiksies ar pašreizējiem valsts vicečempioniem VEF Rīga.

Tikmēr otrajā ceturtdaļfinālā pašlaik pagājušās sezonas bronzas laureāti Jēkabpils ar 2-0 uzvar Jūrmala/Fēnikss vienību. Šīs sērijas nākamais mačs notiks trešdien. Šī pāra uzvarētāji pusfinālā tiksies ar valsts čempioniem Ventspili.