Liepāja/Triobet basketbolisti arī trešo reizi uzvar Jūrmala/Fēnikss un sasniedz LBL pusfinālu

Liepāja/Triobet komanda otrdien uzvarēja arī trešajā Aldaris Latvijas Basketbola līgas ceturtdaļfināla sērijas spēlē, kas ļāva garantēt vietu pusfinālā.

Liepājnieki ar rezultātu 86:83 (24:19, 26:21, 26:23, 10:20) savā laukumā pieveica Jūrmala/Fēnikss spēlētājus, sērijā triumfējot ar rezultātu 3-0. Līdz ar to Liepāja/Triobet komanda sacensību pusfinālā tiksies ar regulārajā sezonā uzvarējušo Valmiera/ORDO vienību.

Aizvadītajā mačā rezultatīvākais liepājniekiem ar 21 punktu bija amerikānis Deivids Hiks, bet attiecīgi 16 un 15 punktus sameta Toms Leimanis un vēl viens leģionārs Kristofers Ričardss. Savukārt Jūrmala/Fēnikss sastāvā attiecīgi 20 un 19 punktus guva Edgars Jeromanovs un Edmunds Elksnis, kuri abi arī savāca pa astoņām atlēkušajām bumbām.

Pirmās ceturtdaļas pēdējās divās ar pusi minūtēs liepājnieki iemeta 11 punktus pēc kārtas, izvirzoties vadībā ar 24:19, turklāt pārsvaru turpināja palielināt arī otrajā un trešajā ceturtdaļā, vienubrīd tam sasniedzot 15 punktus (74:59 un 76:61). Tomēr ceturtajā ceturtdaļā Jūrmala/Fēnikss lēnām deldēja pretinieku pārsvaru un trīs minūtes pirms pamatlaika beigām jau pietuvojās līdz 79:80.

Atlikušajā laikā jūrmalnieku uzbrukumi ilgstoši bija neveiksmīgi, bet mājinieki vairākkārt izcīnīja atlēkušās bumbas zem sava groza. Tiesa, 37 sekundes pirms pamatlaika beigām Māris Ziediņš iemeta divus punktus ar sodu, atkal samazinot deficītu līdz 82:83. Atlikušajā laikā jūrmalnieki noturēja aizsardzību, bet Jūrmala/Fēnikss komandai uzvaru varēja izraut Elksnis, tomēr viņš caurgājienā nespēja realizēt metienu no groza apakšas.

Sērijas pirmajā mačā liepājnieki piektdien mājās uzvarēja ar 85:63, bet otrajā spēlē svētdien viesos bija pārāki ar 79:64.