LBL spēlēs uzvaras svin Valmiera, Liepāja un Jēkabpils

Sestdien Latvijas Basketbola līgas spēlēs Valmiera/ORDO ar 78:71 pagarinājumā uzveica turnīra debitanti Ogre/Kumho Tyre, Liepāja/Triobet ar 73:46 pārspēja Barons/LDz un Jēkabpils ar 70:63 uzvarēja Latvijas Universitātes basketbolistus.

Valmiera/ORDO komanda Aldaris Latvijas Basketbola līgas regulārā čempionāta mačā sestdien viesos ar 78:71 pagarinājumā uzveica turnīra debitanti Ogre/Kumho Tyre vienību un šosezon joprojām spēlē bez zaudējumiem.

Uzvarētājiem ar 18 punktiem un astoņām bumbām zem groziem izcēlās Jānis Kaufmanis. Tikpat atlēkušās bumbas un 17 punkti Dāvja Rozīša rēķinā. Savukārt ogrēniešiem 16 punktus sameta Guntis Sīpoliņš. Ogres vienībā šodien debitēja Evens Kellijs, kurš guva četrus punktus.

Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām ogrēnieši panāca neizšķirtu 60:60, bet pēc minūtes jau mājinieki realizēja precīzu tālmetienu (63:60). Tiesa, viesi ātri izlīdzināja rezultātu (65:65) un komandām uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešams piecu minūšu papildlaiks. Tā otrajā daļā labāki bija Valmiera/ORDO basketbolisti, izcīnot uzvaru ar 78:71.

Piekto uzvaru pēc kārtas sestdien izcīnīja liepājnieki, kas ar 73:46 pārspēja Barons/LDz. Lielāko pārsvaru Liepājas komanda iekrāja pirmajā un trešajā spēles ceturksnī, kuros kopā viesi guva tikai 14 punktus.

Uzvarētājiem ar 15 punktiem izcēlās Toms Leimanis, bet 11 punktus guva un 18 bumbas zem groziem savāca Stīvens Zeks. Viesu rindās vienīgais, kurš pārsniedza desmit punktu robežu, bija Roberts Freimanis, kura kontā arī astoņas atlēkušās bumbas.

Tāpat uzvaru sestdien izcīnīja pērnās sezonas bronzas medaļas laureāte Jēkabpils, kas viesos ar 70:63 uzveicot LU, sarūpējot studentiem sesto zaudējumu pēc kārtas.

Pēc pirmā puslaika rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 33:33, bet trešajā ceturtdaļā viesi uzvarēja ar astoņu punktu pārsvaru. Ceturtajā ceturksnī jēkabpilieši spēja noturēt iekrāto handikapu un izcīnīja uzvaru ar 70:63.

Ar 23 punktiem uzvarētāju labā izcēlās Tailers Larsons, kamēr LU labā 22 punktus guva komandas kapteinis Pēteris Rēķis, kuram arī astoņas bumbas zem groziem.

LBL kopvērtējuma līdere ar sešām uzvarām sešos mačos ir Valmiera/ORDO komanda, kurai ar septiņām uzvarām astoņās spēlēs seko Ventspils un Liepāja/Triobet, kam seši panākumi septiņos mačos.

Čempionei VEF Rīga uzvara divās spēlēs, bet Jēkabpilij trīs panākumi sešos mačos. Jelgavai divas uzvaras piecās cīņās, kamēr viens panākums trīs spēlēs Valkas/Valgas komandai, bet pie divām uzvarām sešās cīņās tikušas Jūrmala/Fēnikss un Ogre/Kumho Tyre. Vienu panākumu septiņos dueļos guvuši Barons/LDz spēlētāji, bet bez uzvarām šobrīd cīnās Latvijas Universitāte.