LBL spēlēs uzvaras izcīna Ventspils un Valmiera/ORDO

Pie nu jau kārtējās uzvaras šīs sezonas Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) mačos sestdien tika teicamu sniegumu demonstrējošā Valmiera/ORDO, kas savā laukumā ar 76:60 (17:12, 17:17, 22:14, 20:17) pieveica pagājušās sezonas trešo spēcīgāko valsts klubu Jēkabpils.

Valmieras komandas labā 20 punktus iemeta Ervīns Jonāts, kuram arī 12 atlēkušās bumbas, bet 15 punktus pievienoja Aigars Šķēle. Tikmēr Jēkabpils sastāvā desmit punktus iemeta Oskars Virsis.

Pirmais puslaiks starp abām komandām aizritēja līdzvērtīgā cīņā, bet Valmiera/ORDO pirmo puslaiku noslēdza ar piecu punktu pārsvaru – 34:29. Šī mača uzvarētājs izšķīrās otrajā puslaikā, jo otrās 20 minūtes valmierieši uzsāka ar 9:0 izrāvienu, tiekot pie komfortabla pārsvara. Puslaika turpinājumā mājinieki turpināja audzēt pārsvaru, tam pārsniedzot 20 punktus, bet Jēkabpilij tā arī neatradās pretargumenti, lai lauztu cīņas gaitu.

Šī abām vienībām bija pirmā tikšanās reize šajā sezonā, bet tikai pirms nedēļas Valmiera/ORDO piedzīvoja pirmo zaudējumu, kad izbraukumā ar 74:82 nācās piekāpties Ventspilij. Pirms tam šī komanda visu turnīru gaitā bija guvusi desmit panākumus pēc kārtas. Tikmēr Jēkabpils šo sezonu sākuši blāvi, vietējā čempionātā tiekot tikai pie trim uzvarām astoņos mačos.

Graujošu uzvaru sestdien izcīnīja pagājušās sezonas Latvijas vicečempioni Ventspils, kas savā laukumā ar 102:53 (33:13, 17:12, 23:8, 29:20) pieveica Jelgavu. Ventspils rindās ar 16 punktiem izcēlās Artjoms Butjankovs un Alans Viginss, kamēr Jelgava sastāvā ar 13 punktiem atzīmējās Andris Justovičs.

Ventspils basketbolisti šajā mačā demonstrēja dominējošu sniegumu, pārliecinoši kontrolējot spēles gaitu un palielinot pārsvaru katrā no četrām ceturtdaļām.

Abām vienībām šī bija otrā savstarpējā tikšanās reize šosezon, jo pašā oktobra izskaņā Jelgavā uzvaru ar 70:64 izcīnīja Ventspils.

Šobrīd ventspilnieki vietējā čempionātā izcīnījuši sešas uzvaras pēc kārtas, bet vienīgais klupiens tika piedzīvots 10.oktobrī, kad ar 66:69 izbraukumā nācās piekāpties citai Kurzemes komandai Liepāja/Triobet. Tikmēr jelgavnieki pēdējo piecu maču laikā guvuši tikai vienu uzvaru.

LBL kopvērtējuma līdere ar deviņām uzvarām desmit spēlēs ir Ventspils, kam ar astoņiem panākumiem deviņos mačos seko Valmiera/ORDO. Čempione VEF Rīga ar trim uzvarām četrās spēlēs atrodama trešajā pozīcijā, bet Liepājas/Triobet kontā ir seši panākumi astoņos mačos un ceturtā pozīcija.

Vēl Jēkabpils, Jelgava, Ogre/Kumho Tyre un Barons/LDz izcīnījušas pa trim panākumiem. Viens panākums trīs spēlēs un devītā vieta kopvērtējumā Valkas/Valgas komandai, bet divas uzvaras septiņos mačos izcīnījuši Jūrmalas/Fēniksa spēlētāji. Savukārt bez uzvarām šobrīd cīnās Latvijas Universitāte (LU).