LBL spēlēs uzvaras izcīna Jūrmala/Fēnikss, Liepāja/Triobet un Saldus

Svarīgu uzvaru sīvā Aldaris Latvijas Basketbola līgas regulārā čempionāta cīņā sestdien izcīnīja Jūrmala/Fēnikss komanda, kas savās mājās ar rezultātu 78:77 pārspēja Jēkabpils vienību.

Spēli krietni aktīvāk iesāka mājinieki, taču otrās ceturtdaļas sākumā jēkabpiliešiem izdevās izlīdzināt rezultātu 21:21. Turpmākajā gaitā mačs ritēja te vienai, te otrai komandai izvirzoties vadībā un spēles uzvarētājs bija jānoskaidro ceturtās ceturtdaļas pēdējās minūtēs. Lai gan pēdējās divās ceturtās ceturtdaļas minūtēs jūrmalnieki pret Jēkabpils gūtajiem septiņiem punktiem spēja atbildēt vien ar precīzu divpunktu metienu, komandai izdevās svinēja uzvaru ar 78:77.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 16 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām bija Ervīns Jonāts, bet 14 punktus pievienoja Uģis Pinete. Savukārt Jēkabpils rindās Andrejs Šeļakovs izcēlās ar 15 gūtiem punktiem un sešām bumbām zem groziem.

Citā sestdienas spēlē Liepāja/Triobet izbraukumā ar rezultātu 83:72 pārspēja Jelgavas vienību. Līdz mača ceturtajai ceturtdaļai spēle ritēja līdzīgā cīņā un pusminūti pirms ceturtā spēles nogriežņa komandas šķīra tikai viens punkts. Tomēr mača ceturtajā ceturksnī veiksmīgāki bija liepājnieki, kuriem izdevās svinēt uzvaru ar 83:72.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 15 punktiem un septiņām bumbām zem groziem bija Lauris Blaus, bet 13 punktus iemeta Toms Leimanis. Savukārt jelgavniekiem Salvis Mētra atzīmējās ar 14 punktiem un sešas atlēkušajām bumbām.

Tikmēr uzvaru sestdien izcīnīja turnīra pastarīte Saldus, kas izbraukumā ar rezultātu 70:64 pārspēja Valmieras vienību. Spēle aizritēja punkts punktā un trīs minūtes pirms spēles beigām ar vienu punktu vadībā bija Saldus komanda. Viesi pēdējās spēles minūtēs guva piecus bezatbildes punktus un svinēja uzvaru ar 70:64.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 14 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām bija Roberts Freimanis. Savukārt valmieriešiem labākais bija Dāvis Rozītis, kura kontā 18 punkti un desmit bumbas zem groziem.

Turnīra kopvērtējuma līderpozīcijā atrodas valsts čempione Ventspils, kurai ir 12 uzvaras 14 spēlēs, otrajā vietā ar septiņiem panākumiem deviņās cīņās ir VEF Rīga komanda, kurai ar 19 panākumiem 25 mačos seko Liepāja/Triobet. Lai liepājnieki gūtu otro vietu regulārajā sezonā un izvairītos no sacenšanās ceturtdaļfinālā, atlikušajos sešos mačos viņi vairs nevar zaudēt vairāk par vienu reizi.

Jūrmala/Fēnikss ar 17 uzvarām 27 cīņās joprojām ir ceturtā, piektajā vietā tagad atrodas Barons/LDz basketbolisti ar 14 panākumi 25 cīņās, bet uz sesto pozīciju ar 15 uzvarām 27 spēlēs atkritusi Jēkabpils.

Jelgava ar 11 uzvarām 25 mačos atrodama septītajā vietā, joprojām apsteidzot Valmieru, kuras rēķinā ir desmit panākumi. Tikmēr Latvijas Universitātes un Saldus rēķinā ir attiecīgi sešas un piecas uzvaras.