LBL pirmajā pusfināla spēlē VEF Rīga papildlaikā pārspēj Liepāja/Triobet

Ar uzvaru Aldaris Latvijas Basketbola līgas pusfināla sēriju iesākusi Latvijas vicečempione VEF Rīga komanda, kas savā laukumā papildlaikā ar rezultātu 73:68 pārspēja Liepāja/Triobet vienību.

Lai gan spēles sākumā vadībā izvirzījās mājinieki, tomēr liepājnieki guva 12 punktus, uz ko VEF Rīga spēja atbildēt vien ar precīzu divpunktu metienu. Pirmās ceturtdaļas turpinājumā jau aktīvāki bija rīdzinieki, tomēr ceturksni viesi noslēdza ar punkta pārsvar 17:16. Otrais spēles nogrieznis aizritēja ar nelielu vēju pilsētas basketbolistu pārsvaru, un, puslaika pārtraukumā ejot, rezultāta tablo vēstīja 39:36 Liepāja/Triobet vienības labā.

Trešo ceturksni rezultatīvāk iesāka viesu basketbolisti, kuriem ceturtdaļas trešajā minūtē izdevās izvirzīties vadībā ar deviņu punktu pārsvaru 49:40. Tomēr rīdzinieki prata atspēlēties, un pirms izšķirošās ceturtdaļas Liepāja/Triobet bija vien punkta pārsvars 52:51.

Lai gan ceturtās ceturtdaļas sākumā viesi realizēja divpunktu metienu un tālmetienu, tomēr VEF Rīga basketbolisti guva astoņus bezatbildes punktus un izvirzījās vadībā ar 60:56. Minūti pirms pamatlaika beigām liepājnieki panāca neizšķirtu 60:60, bet neviena no komandām nerealizēja savus metienus un nenokārtoja uzvaru pamatlaika, līdz ar to vienībām bija jāaizvada piecu minūšu papildlaiks.

Lai gan Liepājas basketbolisti papildlaika sākumā guva četrus punktus, tomēr turpmākajā pagarinājuma daļā mājinieki atbildēja ar deviņiem punktiem un izvirzījās vadībā ar 69:64. Minūti pirms papildlaika beigām viesi divus punktus atguva un pietuvojās līdz trīs punktu atstatumam 66:69. Pēdējās spēles sekundēs liepājnieki neizmantoja iespēju panākt neizšķirtu un uzvaru mačā ar 73:68 svinēja VEF Rīga basketbolisti.

Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju rindās bija Džeralds Robinsons, kuram 22 gūti punkti, bet ar 17 punktiem un 17 atlēkušajām bumbām viņam piebalsoja Mareks Mejeris. Savukārt Liepāja/Triobet komandā ar 18 punktiem un 13 bumbām zem groziem izcēlās Edgars Zelionis.

Pusfināls ritēs līdz vienas komandas trim uzvarām, bet otrais mačs tiks aizvadīts svētdien Liepājā, kamēr trešais duelis notiks Kandavā.