Latvijas Universitātes basketbolisti negaidīti apspēlē Barons/LDz

Uzvaru sīvā Aldaris Latvijas Basketbola līgas regulārā čempionāta cīņā svētdien izcīnīja Latvijas Universitātes komanda, kas viesos ar rezultātu 70:60 negaidīti pārspēja Barons/LDz vienību.

Pirmo ceturtdaļu aktīvāk iesāk Barons/LDz komanda, kurai jau spēles ceturtajā minūtē izdevās izvirzīties vadībā ar desmit punktu pārsvaru (13:3). Turpmākajā spēles gaitā studentiem izdevās nedaudz pietuvoties un spēle ritēja punkts punktā, līdz trešā ceturkšņa vidū LU izvirzījās vadībā ar sešiem punktiem (46:40). Lai gan Barons/LDz pāris reizes izdevās rezultātu izlīdzināt, tomēr ceturtās ceturtdaļas pirmajā minūtē studenti atkal atradās vadībā – šoreiz ar septiņu punktu pārsvaru (55:48). Vairākas reizes Barons/LDz mēģināja pietuvoties, tomēr LU mača galotnē izrādījās veiksmīgāka un svinēja uzvaru ar 70:60.

Uzvarētāju rindās ar 14 punktiem un piecām bumbām zem groziem izcēlās Mārtiņš Darģis. Savukārt Barons/LDz rindās rezultatīvākais bija horvāts Mateo Kedžo, kuram 14 punkti un astoņas atlēkušās bumbas.

Ar šo zaudējumu pārtrūka Barons/LDz triju uzvaru sērija, un komanda noslīdēja uz sesto vietu turnīra tabulā. Abas komandas savā starpā tikās ceturto reizi šosezon, trijās no tām Barons/LDz bija guvuši ne pārāk pārliecinošas uzvaras.

Turnīra kopvērtējuma līderpozīcijā atrodas valsts čempione Ventspils, kurai ir 12 uzvaras 14 spēlēs, otrajā vietā ar septiņiem panākumiem deviņās cīņās ir VEF Rīga komanda, kurai ar 19 panākumiem 25 mačos seko Liepāja/Triobet. Lai liepājnieki gūtu otro vietu regulārajā sezonā un izvairītos no sacenšanās ceturtdaļfinālā, atlikušajos sešos mačos viņi vairs nevar zaudēt vairāk par vienu reizi.

Jūrmala/Fēnikss ar 17 uzvarām 27 cīņās joprojām ir ceturtā, piektajā vietā ar 15 uzvarām 27 spēlēs atrodas Jēkabpils, bet Barons/LDz atkal ieņem sesto pozīciju ar 14 uzvarām 26 spēlēs.

Jelgava ar 11 uzvarām 25 mačos atrodama septītajā vietā, joprojām apsteidzot Valmieru, kuras rēķinā ir desmit panākumi. Tikmēr Latvijas Universitātes un Saldus rēķinā ir attiecīgi septiņas un piecas uzvaras.