Latvijas U-20 basketbola izlasei svarīga uzvara pret Beļģiju un vieta ceturtdaļfinālā

Uzvaru izšķirošajā cīņā par Itālijā notiekošā Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālu izcīnījusi Latvijas vīriešu U-20 basketbola izlase. Latvieši otrā posma trešajā un noslēdzošajā mačā ar 75:66 pārspēja Beļģijas vienaudžus.

Pirmais spēles ceturksnis aizritēja līdzīgā cīņā un nevienai no komandām neizdevās izcīnīt nozīmīgu pārsvaru. Tomēr otrās ceturtdaļas sākumā jau aktīvāk sāka spēlēt beļģi, kuri puslaika pārtraukumā devās ar 15 punktu pārsvaru 43:28. Pēc atpūtas Latvijas izlase jau ar jauniem spēkiem devās cīņā un trešā ceturkšņa vidū pietuvojās līdz sešu punktu atstatumam 40:46, bet ceturtdaļa noslēdzās ar beļģu astoņu punktu handikapu 54:46.

Savukārt ceturtais spēles nogrieznis jau aizritēja Latvijas zīmē. Neilgā laika posmā latvieši spēja panākt savus pretiniekus un jau ceturtdaļas vidū nodrošināt sešu punktu pārsvaru 64:58. Atlikušajā mača gaitā beļģi nespēja atgūt pārsvaru un uzvaru ar 75:66 izcīnīja Latvija.

Rezultatīvākais spēlētājs Latvijas komandā šajā cīņā bija Rolands Šmits, kuram 26 punkti, kamēr 12 punktus guva Kristaps Gludītis. Tikmēr beļģiem rezultatīvākais bija Emanuels Lekomte, kuram 17 punkti.

E grupā pēc līdzi ņemtajiem rezultātiem no pirmā posma apakšgrupām līdere ar četriem panākumiem četrās spēlēs ir Serbija, trīs uzvaras ir Francijai. Divus panākumus tikmēr iekrājusi Latvija un Beļģija, bet pa vienai uzvarai ir Izraēlas un Itālijas kontā. Līdz ar to Latvijas izlase otro posmu E apakšgrupā noslēdza trešajā vietā.

Ceturtdaļfinālā Latvijas jaunie basketbolisti piektdien plkst.22 tiksies ar Turcijas vienaudžiem, kuri otrā posma F apakšgrupā piecās cīņās cieta tikai vienu zaudējumu un ieņēma otro vietu grupā. Plānots, ka ceturtdaļfināla spēli pārraidīs LTV7 un kā arī www.ltv.lv.