Latvijas U-20 basketbola izlasei būt vai nebūt spēle pret Beļģiju

Latvijas vīriešu U-20 basketbola izlase Itālijā notiekošā Eiropas čempionāta otrā posma trešajā un noslēdzošajā mačā tiekas ar Beļģijas vienaudžiem. Šīs cīņas sākums iecerēts plkst. 17.30 pēc Latvijas laika un to būs iespējams vērot FIBA oficiālajā Youtube kanālā.

Uzvarot Beļģiju, kā arī vēlāk sagaidot Itālijas uzvaru pār Izraēlu, Latvija būs nodrošinājusi iespēju spēlēt Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā.

B apakšgrupas pirmās kārtas mačā Latvijas jaunie basketbolisti ar 61:50 pieveica Grieķiju, bet pēc tam ar 56:69 piekāpās Serbijas vienaudžiem. Savukārt piektdien trešajā mačā latvieši ar 84:64 pārliecinoši pieveica Bulgāriju, priekšlaikus sasniedzot otro posmu un nodrošinot vietas saglabāšanu Eiropas čempionāta elites divīzijā. Tomēr pēdējā spēlē tika piedzīvots dramatisks zaudējums ar 67:70 Izraēlas valstsvienībai.

Savukārt otro posmu Latvija iesāka ar zaudējumu 50:57 Francijai, bet otrdien ar 82:51 pamanījās sagraut mājinieci Itāliju. Tikmēr Beļģija šo turnīru iesāka ar uzvaru pār Bosniju un Hercegovinu 59:51, bet pēc tam ar 66:60 pieveica arī Itāliju un ar 50:72 piekāpās Francijai, kā arī ar 85:68 pārspēja Horvātiju. Savukārt otrā posma cīņās beļģi vispirms ar 79:68 pārspēja Izraēlu, bet pēc tam ar 74:76 piekāpās Serbijai.

E grupā pēc līdzi ņemtajiem rezultātiem no pirmā posma apakšgrupām līdere ar četriem panākumiem četrās spēlēs ir Serbija, trīs uzvaras ir Francijai. Divus panākumus tikmēr iekrājusi Beļģija, bet pa vienai uzvarai ir Izraēlas, Latvijas un Itālijas kontā.