Latvijas U-18 basketbolistiem smags zaudējums pret Franciju

Latvijas U-18 puišu basketbola izlase Grieķijā notiekošā Eiropas čempionāta otrā posma pirmajā cīņu ar 62:91 pārliecinoši piekāpās Francijas komandai, kas joprojām turnīrā nav izjutusi zaudējumu rūgtumu.

Francija mačā guva pirmos sešus punktus un turpinājumā vadību vairs neizlaida. Otrās ceturtdaļas pirmajā uzbrukumā francūžu pārsvars pirmoreiz sasniedza desmit punktus, un spēles beigās tās liktenis jau bija skaidrs priekšlaicīgi. Latvijas izlases rindās rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Verners Kohs, bet pa deviņiem punktiem sameta Zigmārs Raimo un Eduards Hāzners.

Latvija pagājušajā ceturtdienā pirmajā turnīra cīņā ar 70:61 pieveica Melnkalni, turpinājumā ar 64:67 piedzīvoja sāpīgu zaudējumu pret spēcīgajiem Serbijas vienaudžiem, bet trešajā mačā ar 76:84 piekāpās Vācijai. Ar vienu uzvaru trijās spēlēs bija pietiekami, lai Latvija sasniegtu Eiropas čempionāta otro posmu, tomēr uz to tā nepaņēma līdzi nevienu uzvaru.

Otrā posma turpinājumā Latvijai otrdien pretim stāsies Čehija, bet trešdien – Spānija. Paredzams, ka, lai cerētu uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā, Latvijas junioriem būs jāuzvar abas atlikušās otrā posma spēles. E grupas kopvērtējumā pašlaik trīs uzvaras ir Francijai, tai ar diviem panākumiem divos mačos seko Vācija, vēl Spānijas un Serbijas kontā ir pa vienai uzvarai divās cīņās, bet Latvijas un Čehijas kontā divi zaudējumi.