Latvijas basketbolisti spiesti atzīt Lietuvas pārākumu

Otrajā spēlē Eiropas basketbola finālturnīrā Latvija piedzīvoja pirmo zaudējumu un piekāpās Lietuvai ar rezultātu 49:68.

Spēli pārliecinošāk iesāka Latvijas basketbolisti, kurus uz priekšu dzina Arēnā Rīga klātesošie līdzjutēju tūkstoši. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 19:13 mājinieku labā.

Arī otrajā ceturtdaļā turpinājās ļoti enerģiska cīņa par katru laukuma centimetru abu komandu izpildījumā – tajā gan vadību izdevās pārņemt lietuviešiem, kuri pirms došanās pārtraukumā atradās uzvarētājos ar viena punkta pārsvaru (29:28).

Atsākoties spēlei pēc puslaika pārtraukuma, lietuvieši turpināja audzēt savu pārsvaru un pēc spēlētām 30 minūtēm jau atradās vadībā ar +10 punktiem (49:39).

Pēdējā ceturtdaļā Lietuva vēl vairāk apliecināja savu favorītu statusu, ne tikai mačā, bet arī visā turnīrā. Latvijas centieni gūt punktus tika apturēti, bet lietuvieši turpināja palielināt pārsvaru. Spēles beigu rezultāts 68:49 Lietuvas labā un jaunāko laiku Eiropas čempionātu vēsturē šī ir bijusi vismazāk rezultatīvā spēle Latvijas basketbolistu izpildījumā.

Neskatoties uz maz gūtajiem punktiem, latviešu basketbolisti lielākajā daļā mača epizožu parādīja vienotību un cīņassparu.