Latvijas basketbolisti pārbaudes turnīrā uzvar Turciju

Latvijas vīriešu basketbola izlase, gatavojoties Eiropas čempionātam, sestdien Vācijas Basketbola federācijas Superkausa izcīņā ar 81:79 uzvarēja Turcijas izlasi.

Pirmajā puslaikā komandas aizvadīja līdzīgu cīņu, vadībā atrodoties kā vienai komandai, tā otrai, bet negūstot pārāk lielu atrāvienu rezultātā. Pēc pirmā puslaika Latvija atpalika divus punktus – 31:33.

Trešā ceturtdaļa latviešiem padevās daudz veiksmīgāk. Latvijas komanda panāca izlīdzinājumu un izvirzījās vadībā ar 53:50.

Arī ceturtajā periodā Latvijas izlase turpināja savu rezultatīvo spēli, palielinot rezultāta starpību līdz pieciem punktiem (61:56). Taču turpinājumā turkiem izdevās atspēlēties un izlīdzināt mača rezultātu (61:61).

Divarpus minūtes līdz pamatlaika beigām, kad ar 74:72 vadībā atradās Turcija, Mārtiņš Meiers guva skaistus divus punktus, triecot bumbu grozā no augšas un panākot neizšķirtu 74:74.

Turpinājumā pret Meieru divreiz pārkāpa noteikumus, kā rezultātā latvietim bija iespēja mest soda metienus. Meieram izdevās realizēt visus četrus soda metienus, izvirzot Latvijas izlasi vadībā ar 78:74.

Nākamos punktus guva Turcija, izvirzoties vadībā ar 79:78, bet sešas sekundes līdz pamatlaika beigām neizšķirtu atkal panāca Dairis Bertāns, kurš realizēja vienu no diviem soda metieniem. Otrais soda metiens nebija precīzs, taču bumba veiksmīgi atlēca pie Latvijas spēlētājiem. Atlikušajās sekundēs basketbolisti nogādāja bumbu līdz Bertānam, kurš no groza apakšas guva tik ļoti svarīgos divus punktus, tādējādi palīdzot Latvijai izcīnīt pirmo uzvaru šajā turnīrā.

Rezultatīvākais Latvijas rindās ar 16 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām bija Meiers, bet 14 punktus pievienoja un sešas bumbas zem groziem izcīnīja Jānis Timma.