Latvijas basketbolistes pārbaudes turnīra pēdējā mačā pārliecinoši uzvar Slovākiju

Latvijas sieviešu basketbola izlase svētdien ar pārliecinošu uzvaru noslēdza pārbaudes spēļu turnīru Čehijas pilsētā Karlovi Varos. Latvija noslēdzošajā – trešajā – mačā ar 79:62 uzvarēja Slovākijas valstsvienību.

Jau spēles pirmajā ceturtdaļā Latvijas basketbolistes rādīja labu sniegumu, noslēdzot pirmo ceturksni vadībā ar 23:14. Zīmīgi, ka pirmajā ceturtdaļā latvietes trāpīja piecus tālmetienus. Turpinājumā latvietes saglabāja iekrāto punktu pārsvaru, lai gan kopā otrajā ceturksnī guva tikai 14 punktus. Rezultatīvākā pēc pirmā puslaika bija Anete Šteinberga, kuras kontā bija 12 gūti punkti.

Iesākoties otrajam puslaikam, trešajā ceturtdaļā Slovākijas basketbolistes pietuvojās latvietēm (37:41), taču turpinājumā Latvijas sportistes atkal izvirzījās vadībā un ceturksni pabeidza, esot vadībā ar 58:46. Trīs minūtes līdz mača pamatlaika beigām latvietes jau bija vadībā ar 14 punktu pārsvaru (74:60), bet atlikušajā minūtēs sportistes tikai palielināja rezultāta starpību, maču noslēdzot ar 79:62.

Rezultatīvākā latvietēm ar 25 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm bija Anete Jēkabsone-Žogota, bet sešas bumbas zem groziem izcīnīja Aija Putniņa.

Kā zināms, pirmajā mačā Latvijas basketbolistes piektdien ar 64:61 pārspēja mājinieci Čehijas izlasi, bet sestdien ar 54:57 piekāpās Turcijai.

Tikmēr Slovākija šī turnīra cīņās vispirms ar 41:68 atzina Turcijas pārākumu, bet pēc tam ar 67:74 piekāpās arī Čehijai.

Latvijas valstsvienība uz pārbaudes turnīru Čehijā devusies 14 spēlētāju sastāvā, mājās atstājot jauno Rūtu Veideri, kura izlases treniņiem pievienosies nākamnedēļ.