Latvijas basketbolistes pārbaudes spēļu turnīrā pieveic mājinieces čehietes

Latvijas sieviešu basketbola izlase piektdien Čehijas pilsētā Karlovi Vari notiekošajā pārbaudes spēļu turnīrā izcīnīja pirmo uzvaru. Latvijas basketbolistes ar 64:61 pārspēja mājinieci Čehijas izlasi.

Pirmajā puslaikā basketbolistes aizvadīja sīvu cīņu. Pēc pirmā ceturkšņa bija neizšķirts 16:16, bet nākamajā ceturtdaļā mazliet veiksmīgākas bija čehietes, kas izvirzījās vadībā un pirmo puslaiku noslēdza vadībā ar 30:28.

Turpinājumā, trešā ceturkšņa vidū, Čehijas spēlētājas palielināja savu pārsvaru, bet ceturtdaļas beigās atkal veiksmīgākas bija latvietes, kas samazināja mājinieču pārsvaru līdz minimumam, esot iedzinējos ar 48:49.

Pēdējās ceturtdaļas pirmajās divās ar pusi minūtēs punktus guva tikai latvietes, nonākot jau vadībā ar 53:49. Četras minūtes līdz spēles nogriežņa beigām latvietes bija palielinājušas rezultāta starpību un jau bija vadībā ar sešu punktu pārsvaru 57:51. Minūti vēlāk Čehijas basketbolistes jau bija panākušas latvietes un atpalika tikai par vienu punktu 56:57.

16 sekundes līdz spēles pamatlaika beigām pēc abu komandu veiksmīgiem metieniem spēles rezultāts bija 60:58, bet tad, realizējot divus soda metienus, latvietes palielināja pārsvaru līdz četriem punktiem 62:58. Tiesa, jau nākamajā uzbrukumā čehietēm izdevās trāpīt vienu tālmetienu, atkal samazinot rezultāta starpību līdz minimumam 62:61. Spēles izskaņā Anete Jēkabsone-Žogota realizēja vēl divus soda metienus, panākot 64:61 un pieliekot punktu šajā cīņā.

Latvija šodien otro maču turnīrā aizvadīs pret Turcijas valstsvienību, bet sacensību noslēgumā svētdien spēkosies ar Slovākiju.