Latvija EuroBasket mačā ar minimālu 74:75 piekāpjas Ukrainai

Latvijas basketbola izlase Eiropas čempionāta ceturtajā spēlē Arēnā Rīga trešdien ar 74:75 zaudēja turnīru neveiksmīgi iesākušajai Ukrainas izlasei, kurai šis bija pirmais panākums.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 17 punktiem bija Dairis Bertāns, bet 13 punktus pievienoja un sešas bumbas zem groziem izcīnīja Kaspars Bērziņš. Taču ar 12 punktiem izcēlās komandas kapteinis Jānis Blūms.

Savukārt Ukrainai 21 punktu guva un desmit atlēkušās bumbas izcīnīja Kirils Fesenko, bet vēl 15 punktus pievienoja Ļipovijs.

Latvijas izlase jau pirmajās minūtēs nonāca vadībā ar 7:0, tiesa, turpinājumā divus tālmetienus realizēja ukrainis Aleksandrs Ļipovijs (6:7). Cīņas turpinājumā latvieši atkal darbojās veiksmīgāk par saviem pretiniekiem, atgūstot sešu punktu pārsvaru (16:10). Arī ceturkšņa izskaņā Ukraina nespēja pietuvoties mājiniekiem.

Otro ceturksni ukraiņi iesāka veiksmīgāk, spējot samazināt rezultāta starpību līdz vienam veiksmīgam metienam (21:23). Lai arī pēc tam Latvijas basketbolisti atkal atjaunoja vairāku punktu pārsvaru, pusotru minūti līdz puslaika beigām Ukraina panāca 34:35. Arī puslaika izskaņā viesi spēja noturēt minimālu punktu deficītu (38:39).

Trešās ceturtdaļas sākumā Ukraina izmantoja savas iespējas un drīz vien nonāca vadībā ar 44:41. Pēc piecām nospēlētām minūtēm rezultāts bija jau 51:46 Ukrainas labā, bet minūti līdz ceturkšņa beigām Latvija spēja izlīdzināt mača rezultātu (57:57). Tiesa, pēdējā minūtē abas komandas guva vēl dažus punktus, veiksmīgākiem esot latviešiem, kuri arī atguva vadību.

Noslēdzošajā ceturtdaļā Latvija panāca sešu punktu pārsvaru (72:66), taču ukraiņi pēc vairākiem mājinieku neveiksmīgiem uzbrukumiem atguva vadību (73:72). Tiesa, uzreiz nākamajā uzbrukumā Kristaps Janičenoks realizēja divpunktu metienu, bet pēc tam divus “sodus” iemeta Ukrainas izlasē spēlējošais Ļipovijs (75:74). Pēdējo uzbrukumu aizvadīja latvieši, taču to ar veiksmīgu metienu noslēgt nespēja.