Kurtinaiša trenētā Khimki sper ļoti platu soli pretim triumfam Eiropas kausā

Ļoti pārliecinošu uzvaru Eiropas kausa basketbolā pirmajā finālspēlē piektdien guva Krievijas komanda Maskavas apgabala Khimki, ko trenē Latvijā labi zināmais Lietuvas speciālists Rims Kurtinaitis.

Aizvadītajā mačā Khimki ar 91:66 izbraukumā sagrāva Grankanārijas Herbalife vienību no Spānijas, sperot ļoti platu soli pretim titulam.

Vēl pēc trim ceturtdaļām Herbalife zaudēja vien ar pieciem punktiem, tomēr izšķirošās desmitminūtes ievadā Khimki veica izrāvienu 16:1, novedot maču līdz pārliecinošai uzvarai.

Uzvarētājiem pa 18 punktiem guva Jegors Vjalcevs un soms Peteri Koponens, bet amerikānis Pols Deiviss izcēlās ar 17 punktiem un sešām bumbām zem groziem.

Tikmēr Herbalife komandu no zaudējuma neglāba arī 23 punktus guvušais amerikānis Kails Kuričs.

Abu komandu atbildes spēle notiks 29.aprīlī Himkos, bet sacensībās triumfēs komanda, kas būs pārāka divu spēļu summā.

Sacensību uzvarētāji kvalificēsies 2015./16.gada ULEB Eirolīgas turnīram.