Kuksikam karjeras rekords Eirolīgā, Spānijas grandiem Real un Barcelona pārliecinošas uzvaras

Turkish Eirolīgās TOP 16 pēdējās kārtas spēlēs uzvaras izcīnījušas abas Spānijas titulētākās komandas Madrides Real un Barcelona, attiecīgi pārspējot Kauņas Žalgiri un Stambulas Galatasaray, savukārt Ainara Bagatska un Riharda Kuksika pārstāvētā Nizhny Novgorod piekāpās Piraneju Olympiakos. Par rezultatīvāko Nizhny Novgorod rindās ar 17 punktiem kļuva Kuksiks, tādējādi uzstādot savu rekordu gūto punktu ziņā Eirolīgā.

Latviešu basketbolists Rihards Kuksiks piektdien Eirolīgas turnīra otrā posma – TOP 16 sacensību – 14.kārtas mačā izcēlās ar 17 gūtiem punktiem, taču viņa pārstāvētā Krievijas komanda Nizhny Novgorod, ko trenē Latvijas speciālisti Ainars Bagatskis un Artūrs Štālbergs, izbraukumā ar rezultātu 70:77piekāpās grieķu kluba Pireju Olympiakos basketbolistiem.

Lai gan mājinieki pēc pirmā puslaika bija vadībā ar desmit punktiem 40:30, tomēr trešajā spēles ceturksnī Nizhny Novgorod pārsvaru atguva un rezultāts pirms ceturtās ceturtdaļas bija neizšķirts 56:56. Spēles izšķirošajā nogrieznī pārāki bija Olympiakos basketbolisti, kuri mačā svinēja uzvaru ar 77:70.

Nizhny Novgorod rindās rezultatīvākais bija Rihards Kuksiks, kurš guva 17 punktus, realizējot trīs no septiņiem divpunktu metieniem, trīs no sešiem tālmetieniem un būdams precīzs abos savos soda metienos. Tāpat latviešu basketbolists savāca divas atlēkušās bumbas, izdarīja rezultatīvu piespēli un nopelnīja divas piezīmes. Tikmēr uzvarētājiem rezultatīvākais bija beļģu basketbolists Mets Lojeskis, kuram 17 gūti punkti un astoņas bumbas zem groziem.

Turkish Eirolīgas TOP 16 pēdējās kārtas spēlē vietējā Stambulas Galatasaray uzņēma spāņu grandu Barcelona, liela spēkošanās izpalika, jo Barcelona neatstāja nekādas cerības turkiem un izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 88:65.

Spēli veiksmīgāk uzsāka viesi, pēc pirmās ceturtdaļas rezultāts 21:17 Barcelona labā. Otrajā ceturtdaļā laukumā ritēja līdzīgāka cīņa un pārtraukumā ejot tikai piecu punktu pārsvars spāņu komandai. Tomēr pēc pārtraukuma Čavi Paskāla trenētie basketbolisti iznāca ar lielāku niknumu, spēja sakārtot spēli un beigās izcīnīt pārliecinošu uzvaru.

Par spēles rezultatīvāko spēlētāju kļuva Barcelona horvātu centrs Ante Tomičs, kurš iemeta 20 punktus, ar double – double izcēlās spāņu komandas spēlētājs Tibors Pleiss –  12 punkti un 12 atlēkušās bumbas.  Zaudētājiem Vladimirs Vicovs guva 10 punktus.

Tikmēr zaudējumu E apakšgrupas mačā piedzīvoja Lietuvas komanda Kauņas Žalgiris, kas viesos ar rezultātu 83:99 piekāpās Madrides Real vienībai no Spānijas.

Pēc pirmās ceturtdaļas mājiniekiem visai komfortablais plus deviņi, taču otrajā ceturtdaļā Žalgiris desmit minūšu laikā Real grozā sameta 31 punktu, pārtraukumā dodoties ar trīs punktu pārsvaru 43:40. Taču tas sapurināja madridiešus, jo otrajā puslaikā Real guva 59 punktus un svinēja pārliecinošu uzvaru ar 99:83

Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju rindās bija komandas veterāns Felipe Reijess, kuram 17 gūti punkti. Tikmēr Žalgiris rindās ar 17 punktiem izcēlās Džeimss Andersons.

E apakšgrupas kopvērtējumā Kauņas klubs ar piecām uzvarām 14 spēlēs atrodas sestajā vietā. Tikmēr ceturto vietu ar septiņiem panākumiem ieņem latvieša Jāņa Blūma pārstāvētā Grieķijas komanda Atēnu Panathinaikos, kas sacensību ceturtdaļfinālā spēkosies ar Maskvas CSKA basketbolistiem.

Tikmēr Madrides Real par vietu finālčetriniekā sacentīsies ar Turcijas klubu Stambulas Anadolu Efes, bet Barcelona tiksies ar Pireju Olympiacos.

Tāpat ceturtdaļfinālā turku klubs Stambulas Feberbahce Ulker spēkosies ar Telavivas Maccabi no Izraēlas. Ceturtdaļfināla uzvarētāji tiks noteikti sērijās līdz trim uzvarām, bet pēc tam Madridē maija vidū notiks finālčetrinieka turnīrs.