Karijs iemet 36 punktus, palīdzot NBA rekordistei Warriors izšķirošajā mačā sasniegt finālu

Līgas šī brīža lielākā zvaigzne Stīvens Karijs pirmdien guva 36 punktus, palīdzot Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionei Goldensteitas Warriors izšķirošajā mačā sasniegt finālu.

Rietumu konferences pusfināla sērijas septītajā mačā Warriors ar 96:88 (19:24, 23:24, 19:12, 25:28) savā laukumā apspēlēja Oklahomasitijas Thunder, kas sērijā līdz četrām uzvarām ļāva triumfēt ar 4-3.

Warriors komanda uzvarēja 73 no 82 regulārās sezonas spēlēm, sasniedzot jaunu līgas rekordu, bet šajā sērijā bija nokļuvusi bezdibeņa malā, nonākot iedzinējos ar 1-3. Tomēr Warriors kļuva vien par desmito komandu līgas vēsturē, kas spējusi atspēlēties no šāda deficīta.

Finālsērija, kas sāksies ceturtdien, būs pagājušā gada fināla atkārtojums – pašreizējie čempioni Warriors spēkosies ar Klīvlendas Cavaliers. Pēc puslaika atrodoties iedzinējos ar 42:48, pirmdienas spēlē Warriors trešajā ceturtdaļā nomētāja viesus ar 29:12. Kaut vēl divas minūtes pirms pamatlaika beigām Thunder pietuvojās līdz 90:86, atlikušajā laikā čempioni noturēja uzvaru.

Uzvarētājiem vēl ar 21 punktu palīdzēja Klejs Tompsons. Tikmēr Thunder sastāvā 27 punktus iemeta Kevins Durants, bet ar 19 punktiem, 13 rezultatīvām piespēlēm un septiņām bumbām zem groziem piebalsoja Rasels Vestbruks.

Cavaliers komanda Austrumu konferences finālsēriju noslēdza piektdien, sešos mačos apspēlējot Toronto Raptors. Pērn finālsērijā Warriors apspēlēja Cavaliers sešās spēlēs un Goldensteitas vienība ieguva savu pirmo čempiontitulu četrdesmit gadu laikā.