Jūrmala/Fēnikss pagarinājumā uzvar Barons/LDz

Grūtu uzvaru Aldaris Latvijas Basketbola līgas  regulārā čempionāta spēlē ceturtdien guva Jūrmala/Fēnikss spēlētāji, kas turpina cīņu par vietu izslēgšanas turnīrā, bet graujošu panākumu izcīnīja valsts čempioni VEF Rīga.

Jūrmala/Fēnikss izbraukumā ar rezultātu 97:87 (20:27, 18:22, 28:16, 15:16, 15:6) pagarinājumā apspēlēja Barons/LDz, kaut trīs minūtes pirms pamatlaika beigām tai bija septiņu punktu deficīts.

Šī dueļa laikā abām komandām bija izrāvieni, tomēr ceturtās ceturtdaļas ceturtajā minūtē rezultāts kārtējo reizi bija neizšķirts (72:72). Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Artūrs Ausējs ar tālmetienu panāca 81:74 Barons/LDz komandai, tomēr nākamos septiņus punktus guva jūrmalnieki un 25 sekundes pirms pamatlaika beigām panāca izlīdzinājumu. Pēdējais uzbrukums pamatlaikā piederēja Barons/LDz, tomēr tas nebija precīzs, tāpēc uzvaru nācās noskaidrot pagarinājumā. Tajā jūrmalnieki ātri ieguva sešu punktu pārsvaru un noveda dueli līdz uzvarai.

Līdz ar to, lai garantētu vietu izslēgšanas turnīrā, Jūrmala/Fēnikss atlikušajos divos regulārās sezonas mačos, kas būs pret Jēkabpili un Ventspili, jāgūst viena uzvara. Savukārt Barons/LDz piedzīvoja ceturto neveiksmi pēc kārtas.

Tikmēr graujošu uzvaru trešdien izcīnīja valsts čempionvienība VEF Rīga, kas ar 98:49 (22:15, 30:9, 18:11, 28:14) sagrāva Latvijas Universitāti. Pēc pirmās ceturtdaļas VEF Rīga bija priekšā vien ar 22:15, tomēr otrās ceturtdaļas pirmajās septiņās minūtēs LU iemeta tikai trīs punktus, kas čempioniem jau ļāva atrasties vadībā ar 44:18, kā arī vēlāk novest dueli līdz graujošam panākumam.