Jelgavas basketbolisti sagādā zaudējumu Valmiera/ORDO vienībai

Negaidītu zaudējumu Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) spēlē sestdien piedzīvoja Valmiera/ORDO komanda, kas ar 85:98 (16:17, 19:27, 18:24, 32:30) izbraukumā piekāpās Jelgavai, ciešot otro neveiksmi turnīrā šosezon.

Pēc līdzīgas pirmās ceturtdaļas, otrajā un trešajā spēles daļā jelgavnieki ieguva drošu vadību, ko ceturtajā ceturtdaļā pārliecinoši noturēja.

Uzvarētājiem lielisku sniegumu nodemonstrēja Kristaps Gludītis, kurš sameta 33 punktus, ar 18 punktiem izcēlās Kristaps Pļavnieks, bet 14 punktus guva Agnis Čavars.

Savukārt Valmiera/ORDO rindās ar 18 punktiem atzīmējās Dāvis Rozītis.

Kopumā šis Valmiera/ORDO komandai bija trešais zaudējums šosezon, jo vēl viena neveiksme ciesta Triobet Baltijas Basketbola līgas (BBL) turnīrā.

Tikmēr ļoti pārliecinošu uzvaru sestdien izcīnīja valsts vicečempioni Ventspils, kas ar 107:67 (31:16, 32:19, 13:15, 31:17) izbraukumā pieveica šosezon neveiksmīgu sniegumu rādošo Barons/LDz komandu.

Uzvarētājiem ar 27 punktiem izcēlās amerikāņu aizsargs Demjers Pitss, kuram ar 21 punktu piebalsoja tautietis Kvameins Mičels, bet 16 punktus iemeta Artjoms Butjankovs.

Tikmēr Barons/LDz sastāvā rezultatīvākais ar 11 punktiem bija amerikānis Malkolms Rets.

Citā spēlē amerikānis Tailers Larsons sestdien guva 31 punktu, palīdzot Jēkabpils komandai ar 83:73 (19:21, 20:19, 23:15, 21:18) savā laukumā apspēlēt Valka/Valga vienību. Tāpat uzvaras izcīnīja arī Liepāja/Triobet un Jūrmala/Fēnikss komandas.

Vissaspringtāk ritēja tieši mačs Jēkabpilī, tomēr trešajā ceturtdaļā mājinieki lēnām ieguva pārsvaru un pēdējās minūtēs šaubas par uzvarētāju vairs nebija.

Jēkabpils rindās Larsons ne tikai sameta 31 punktu, bet arī izcīnīja deviņas bumbas zem groziem, kā arī izprovocēja sešus pārkāpumus un pārtvēra piecas piezīmes.

Vēl uzvarētājiem 13 punktus iemeta lietuvietis Modests Kumpis, bet 12 punktus un deviņas atlēkušās bumbas pievienoja viņa tautietis Ronalds Rutkausks.

Šodien uzvarēja komandas gars. Mēs daudz par to esam runājuši – par cīņas garu, par attiecībām, lai komanda zina, ka blakus ir spēlētājs, kurš piedos tavas kļūdas, kurš tavā vietā kaut ko izdarīs, kurš cīnīsies, pēc dueļa izteicās Jēkabpils galvenais treneris Igors Miglinieks. Katrā spēlē mums var būt cits līderis, mums pietiek tādu spēlētāju, bet svarīgi, lai komandai ir spēcīgs gars.

Drošu uzvaru guva Liepāja/Triobet spēlētāji, kas izbraukumā ar 92:53 (24:8, 20:16, 29:18, 19:12) sagrāva Ogre/Kumho Tyre vienību.

Šeit liepājniekiem ar 21 punktu atzīmējās Arnolds Helmanis, bet 21 punktu sameta Gints Antrops.

Savukārt ogrēniešiem ar 16 punktiem izcēlās amerikānis Evens Kellijs.

Tikmēr mačā starp divām kopvērtējuma lejasgala komandām Jūrmala/Fēnikss savā laukumā ar 91:76 (21:20, 26:15, 18:16, 26:15) uzveica Latvijas Universitātes (LU) spēlētājus.

Jūrmalniekiem 16 punktus iemeta Ivars Rihards Žvīgurs, bet pa 11 punktiem guva Iļja Gromovs un Endrū Šmits, kuram arī deviņas bumbas zem groziem.

Savukārt LU rindās lielisku sniegumu nodemonstrēja 27 punktus guvušais Renārs Magone.