Jēkabpils uzvar pēdējās sekundēs, panāk izšķirošo LBL pusfināla sērijas spēli

Pagājušās sezonas bronzas medaļniece Jēkabpils LBL pusfināla sērijas ceturtā mača pēdējās sekundēs pārspēja valsts čempionus Ventspili un panāk izšķirošo – piekto – cīņu sērijā. Jēkabpils ar 87:85  savā laukumā pieveica Ventspils basketbolistus.

Visu pirmo ceturtdaļu vadībā atradās ventspilnieki, ceturkšņa beigās pat esot vadībā ar septiņu punktu pārsvaru 30:23, bet nākamo spēles nogriezni iesākot jau ar deviņu punktu pārsvaru 32:23. Otrās ceturtdaļas vidū mājinieki atspēlējās un panāca neizšķirtu 37:37, bet pēc divām minūtēm jau bija vadībā ar 43:40. Tomēr līdz pirmā puslaika beigām Ventspils spēlētāji sadeldēja Jēkabpils mazo pārsvaru līdz viena punkta starpībai 46:47.

Trešās ceturtdaļas sākumā vadībā atkal izvirzījās ventspilnieki 49:55, kuri arī trešā ceturkšņa beigās bija sametuši vairāk grozu 72:71. Pēdējā ceturtdaļā Ventspils basketbolisti panāca sešu punktu pārsvaru 77:71, taču jau pēc trim minūtēm mājinieki panāca izlīdzinājumu 79:79. Nākamajās minūtēs veiksmīgāka izrādījās Jēkabpils vienība, kas līdz pat spēles beigām noturēja dažu punktu pārsvaru pār saviem pretiniekiem, uzvarot arī visā mačā.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 26 gūtiem punktiem un izcīnītām astoņām atlēkušajām bumbām bija amerikānis Maikls Bērvels, bet 13 punktus pievienoja Pāvels Veselovs. Tikmēr Ventspils rindās ar 18 punktiem izcēlās grieķu saspēles vadītājs Niks Giks, bet 15 punktus guva Artjoms Butjankovs.

Sērijā līdz trim uzvarām Jēkabpils panāca neizšķirtu 2-2. Sērijas izšķirošais – piektais – duelis notiks sestdien Ventspilī.