Jēkabpils, neskatoties uz uzvaru atbildes spēlē, nepārvar BBL ceturtdaļfinālu

Iepriekšējo divu sezonu Latvijas trešais spēcīgākais klubs Jēkabpils ceturtdien guva grūtu uzvaru Triobet Baltijas Basketbola līgas (BBL) ceturtdaļfināla atbildes spēlē, tomēr noslēdza savu dalību turnīrā.

Jēkabpils savā laukumā ar 93:91 (23:20, 24:29, 15:19, 31:23) pārspēja iepriekšējo divu gadu šī turnīra čempioni Šiauliai no Lietuvas, tomēr divu spēļu summā cieta neveiksmi ar 157:164.

Kaut ceturtdienas spēlē Jēkabpils jau pirmās ceturtdaļas vidū panāca deviņu punktu pārsvaru (16:7), vēlāk izrādījās, ka šī bija mājinieku lielākā vadība. Otrās ceturtdaļas beigu daļā jau 11 punktu vadība bija Lietuvas komandai (47:36), bet Jēkabpils nākamo reizi vadību ieguva vien priekšpēdējā minūtē, nespējot iesaistīties cīņā par panākumu summā.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 22 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm bija Rinalds Sirsniņš, 17 punktus guva lietuvietis Modests Kumpis, bet ar 15 punktiem izcēlās amerikānis Tailers Larsons. Savukārt Šiauliai ar 25 punktiem palīdzēja amerikānis Deivids Dadzinskis.

Pirmajā abu vienību savstarpējā ceturtdaļfināla mačā 1.martā uzvaru savā laukumā ar 73:64 izcīnīja Šiauliai. Uzvarētājs ceturtdaļfinālā tika noskaidrots divu spēļu summā, kas līdz ar to nozīmēja, ka Jēkabpils vienībai bija jācenšas atspēlēt deviņu punktu deficītu.