Jēkabpils LBL mačā negaidīti uzvar Latvijas čempionus VEF Rīga

Pie negaidītas uzvaras Aldaris Latvijas Basketbola līgas regulārā čempionāta ietvaros trešdien tika pagājušās sezonas valsts trešais spēcīgākais klubs Jēkabpils, kas izbraukumā ar 79:77 (16:18, 24:21, 25:17, 14:21) uzvarēja čempionus VEF Rīga.

Līdz ar to VEF Rīga ir zaudējusi LBL līderu godu, kas vadībā ļāvis izvirzīties Valmiera/ORDO komandai. Jēkabpils sastāvā šajā spēlē pa 16 punktiem iemeta Renārs Magone un amerikānis Tailers Larsons, bet par vienu mazāk pievienoja lietuvietis Modests Kumpis. Savukārt VEF Rīga rindās 17 punktus guva Džošua Bostiks, kamēr pa desmit sameta Jānis Bērziņš un Mārtiņš Meiers.

Šis mačs aizritēja līdzvērtīgā cīņā, pirmajā puslaikā komandām cīnoties punkts punktā, bet pirmās 20 minūtes sev par labu ar 40:39 noslēdza Jēkabpils. Viesiem izdevās sekmīgs otrā puslaika sākums, kurā izdevās brangi palielināt pārsvaru un vienubrīd tas sasniedza jau 14 punktus (57:43). Tālāk VEF Rīga basketbolisti savus sāncenšus gan nepalaida, turklāt mājinieki ar 7:0 izrāvienu sāka noslēdzošo ceturksni, tādējādi pietuvojoties līdz 63:65.

Lai arī turpmākajās minūtēs viesi no Jēkabpils nedaudz atrāvās, pašā pamatlaika izskaņā rīdzinieki pretiniekus panāca, bet pēdējā minūte sākās ar neizšķirtu rezultātu 75:75. Kad līdz pamatlaika beigām bija atlikušas 53 sekundes, Jēkabpils saspēles vadītājs Rinalds Sirsniņš iemeta svarīgu tālmetienu, bet neilgi pēc tam ar diviem punktiem atbildēja Meiers. Tiesa, turpinājumā rīdzinieki punktus vairs neguva, bet Jēkabpils komanda nosargāja negaidītu uzvaru.