Jēkabpils basketbolisti mača galotnē izcīna LBL bronzu

Skaties Latvijas izlases spēļu tiešraides!

Trešo vietu Aldaris Latvijas Basketbola līgas LBL izslēgšanas spēlēs pirmdien izcīnīja Jēkabpils basketbolisti, kas bronzas sērijas ceturtā mača galotnē savā laukumā ar 69:66 uzvarēja Liepāja/Triobet vienību. Sērijā līdz trim uzvarām jēkabpilieši triumfēja ar 3-1.

Pirmā spēles ceturtdaļa aizritēja līdzīgā cīņā un noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 12:12. Otrajā ceturksnī mājiniekiem izdevās iekrāt jau septiņu punktu pārsvaru 27:20, bet pirmo puslaiku noslēgt ar plus četriem punktiem 33:29.

Atgriežoties no puslaika pārtraukuma, viesi ceturtajā trešās ceturtdaļas minūtē spēja izlīdzināt rezultātu 35:35, tomēr jēkabpilieši atkal nedaudz pārņēma vadību, panākot 42:37. Tomēr Liepājas basketbolisti neļāva pretiniekiem vēl vairāk palielināt pārsvaru un trešo spēles nogriezni noslēdza ar divu punktu atstatumu 47:49.

Ceturtā ceturkšņa trešajā minūtē mājinieki panāca piecu punktu pārsvaru 54:49, tomēr liepājnieki pārņēma vadību 57:54. Ilgi gan nebija jāgaida, līdz Jēkabpils basketbolisti atkal izlīdzināja rezultātu un minūti pirms pamatlaika beigām spēles grožus pārņēma savā ziņā 63:60.

Kad līdz ceturtās ceturtdaļas beigām bija atlikušas septiņas sekundes, liepājnieki ar tālmetienu panāca punkta atstatumu 66:67. Tomēr pēdējās spēles sekundēs savus soda metienus realizēja jēkabpilietis Rinalds Sirsniņš, panākot savai komandai uzvaru ar 69:66 un nodrošinot Latvijas čempionāta bronzu