Jānim Blūmam un Panathinaikos pirmā uzvara, Maccabi sezona beigusies

Pie pirmās uzvaras Turkish Airlines Eirolīgas ceturtdaļfināla sērijā izdevies tikt latviešu basketbolista Jāņa Blūma pārstāvētajam Grieķijas grandam Atēnu Panathinaikos, kas savā laukumā ar 86:85 pieveica Krievijas klubu Maskavas CSKA, bet turnīra čempionu pilnvaras nolikusi Izraēlas komanda Telavivas Maccabi, kas pagarinājumā zaudēja Fenerbahce Ulker komandai.

Abas komandas šo maču aizvadīja līdzvērtīgā cīņā, lai gan pirmajās divās spēlēs Panathinaikos basketbolisti Maskavā piedzīvoja divus bezierunu zaudējumus. Pirmais puslaiks noslēdzās neizšķirti 34:34, bet mazāk nekā piecas minūtes līdz pamatlaika beigām Atēnu klubs panāca jau desmit punktu pārsvaru (71:61). To gan nosargāt neizdevās, un CSKA pāris minūšu laikā pietuvojās vairs tikai līdz viena precīza metiena tiesai, taču gūt virsroku šajā cīņā Krievijas komandai tomēr neizdevās.  Līdz ar to sērijā līdz trim uzvarām Panathinaikos pietuvojušies līdz 1-2. Šīs sērijas nākamais mačs jau trešdien notiks Atēnās.

Jānis Blūms šajā mačā nospēlēja četras minūtes un 42 sekundes, pie punktiem netiekot. Latvietis metienus neizpildīja, bet tika pie divām piezīmēm un -2 efektivitātes punktiem.

Lielisku sniegumu Panathinaikos komandā demonstrēja Nikoss Paps, kurš realizēja piecus no septiņiem tālmetieniem un kopumā guva 25 punktus. Dimitris Diamantidis pievienoja 15 punktus. Zaudētājiem labākais Sonijs Vīms, kuram realizēti četri no pieciem tālmetieniem un 24 punkti. Nando De Kolo guva 19 punktus.

Tikmēr Televivas Maccabi ceturtdaļfināla sērijas trešajā mačā ar 74:75 pagarinājumā piekāpās Turcijas klubam Stambulas Fenerbahce Ulker, tādējādi sērijā ciešot neveiksmi ar 0-3.

Lai gan pirmo puslaiku abas komandas aizvadīja kā pa viļņiem, iniciatīvu pārņemot te vienai, te otrai vienībai, otrais puslaiks aizritēja spraigā un bezkompromisa cīņā,  Telavivas Maccabi basketbolistiem 32 sekundes pirms pamatlaika beigām izvirzoties vadībā ar 65:63. Tiesa, Stambulas kluba čehu spēlētājs Jans Veselijs desmit sekundes pirms pamatlaika beigām trieca bumbu grozā no augšas un panāca neizšķirtu, bet cīņa starp abām komandām turpinājās pagarinājumā.

Arī tajā vienības cīnījās sīksti, bet uzvaru izdevās gūt Fenerbahce Ulker basketbolistiem, tādējādi pirmo reizi kluba vēsturē iekļūstot Turkish Airlines Eirolīgas finālčetriniekā.

Par šā mača rezultatīvāko basketbolistu gan kļuva Maccabi spēlētājs Džeremijs Pargo, kurš guva 21 punktu, bet ar 19 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām piebalsoja viņa komandas biedrs Braiens Rendls.