Hārdena 50 punkti sagādā Fildelfijas 76ers NBA antirekordu

Hjūstonas Rockets komandas līderis Džeimss Hārdens piektdien sameta 50 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, sagādājot līgas pastarītei Filadelfijas 76ers jau 27.zaudējumu pēc kārtas, kas līdz ar to sasniedza Ziemeļamerikas profesionālā sporta antirekordu.

Aizvadītajā mačā 76ers izbraukumā piekāpās ar 114:116 (19:30, 30:26, 31:35, 34:25). Hārdens laukumā aizvadīja 40 minūtes, kuru laikā realizēja 14 no 28 metieniem no spēles, ieskaitot sešus tālmetienus. Tāpat viņam deviņas atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles.

”Skatoties uz uzvaru attiecību, viņi spēlēja tiešām smagi”, pēc dueļa stāstīja Hārdens. ”Zinājām, ka viņi nepadosies un spēlēja smagi visas četras ceturtdaļas”.

76ers komanda līdz šim pēdējo uzvaru guvusi 27.martā – pagājušo sezonu tā noslēdza ar desmit zaudējumiem, bet šo sezonu iesākusi jau ar 17 neveiksmēm pēc kārtas.

Līdz ar to 76ers basketbolisti ar 27 zaudējumiem sasnieguši Ziemeļamerikas profesionālā sporta antirekordu. Pirms tam 1976. un 1977.gadā 26 cīņās pēc kārtas zaudēja Nacionālās futbola līgas (NFL) vienība Tampabejas Buccaneers, bet NBA šādu rādītāju 2010./2011.gadā sasniedza Klīvlendas Cavaliers, savukārt 2014.gada ievadā to atkārtoja 76ers.

Tāpat 76ers ir tikai zaudējuma attālumā, lai atkārtotu NBA neveiksmīgāko sezonas sākumu, jo 2009./2010.gada sezonu Ņūdžersijas Nets iesāka ar 18 zaudējumiem pēc kārtas. Zīmīgi, ka arī pagājušo sezonu 76ers sāka ar 17 zaudējumiem.

76ers izbraukumā aizvadīja piekto maču pēc kārtas un tai viesos jāspēlē arī nākamā cīņa, kurā svētdien būs jāspēkojas ar Memfisas Grizzlies.

Šajā mačā 76ers komandā rezultatīvākais ar 28 punktiem bija Roberts Kovingtons, sasniedzot jaunu karjeras rekordu. Tāpat viņam astoņas pārtvertas bumbas.

Piektdienas mačā pirms ceturtās ceturtdaļas 76ers bija 11 punktu deficīts, tomēr tās pirmajā pusē viņi veica izrāvienu 24:6 un sešas minūtes pirms pamatlaika beigām jau bija priekšā ar 104:97, tomēr nenoturēja pārsvaru, jo Hārdens guva 12 no 15 nākamajiem savas komandas punktiem.