Grizzlies iekļūst otrajā kārtā, Atlanta atgūst vadību sērijā pret Nets

NBA izslēgšanas spēļu otrajā kārtā iekļuvusi Memfisas Grizzlies komanda, kas mājās ar 99:93 pieveica Portlendas Trail Blazers un pārliecinoši uzvarēja sērijā ar 4-1. Nākamajā kārtā Grizzlies spēkiem mērosies ar Goldensteitas Warriors. Citā sērijā vadību atguvusi Atlantas Hawks, kas ar 107:97 mājās uzvarēja Bruklinas Nets. Šobrīd sērijā 3-2, taču nākamā spēle Bruklinā.

Memfisas Grizzlies jau spēles sākumā ieguva 10 punktu pārsvaru, taču Trail Blazers līdz pirmās ceturtdaļas beigām spēja deficītu samazināt līdz neizšķirtam – 20:20. Otrajās 12 minūtēs atkal veiksmīgāk nospēlēja mājinieki ar Marku Gazolu un Kortniju Lī priekšgalā un pirms došanās pārtraukumā septiņu punktu vadība Grizzlies komandai – 46:39.

Otro puslaika sākumā Grizzlies sameta vairākus metienus, vienubrīd šķita, ka Grizzlies izcīnīs vēl vienu pārliecinošu uzvaru, taču viesi nevēlējās sēriju beigt Memfisā. Kristians Makolums un Deimians Lilards veiksmīgi nospēlēja, uzbrukumā panākot neizšķirtu. Līdz ceturtdaļas beigām mājinieki ieguva minimālu vadību ar 68:66. Arī pēdējās 12 minūtes sākās punkts punktā, taču tad mājinieki veica noslēdzošo izrāvienu un nosargāja uzvaru spēlē un triumfu visā sērijā.

Uzvarētāju rindās labākais Marks Gazols, kuram double-double 26 punkti un 14 atlēkušās bumbas. Kortnijs Lī pievienoja 20 punktus. Zaudētājiem rezultatīvākais Kristians Makolums, kuram karjeras rekords – 33 punkti. Demjans Lilards guva 22 punktus un savāca sešas bumbas zem groziem, taču pieļāva sešas kļūdas.

Atlantas Hawks un Bruklinas Nets komandu duelī, pēc diviem zaudējumiem Bruklinā, vietējie Hawks centās atgūt vadību sērijā. Ļoti veiksmīgi abos laukuma galos pirmajās 12 minūtēs nospēlēja mājinieki. Hawks pretinieku grozā sabēra 33 punktus, turklāt pretiniekiem ļaujot gūt vien 16 punktus. Otrajā ceturtdaļā pakaļdzīšanos uzsāka Nets basketbolisti, kas spēja lielo deficītu samazināt, un pirms otrā puslaika deviņu punktu pārsvars Hawks basketbolistiem – 53:44.

Regulārās sezonas labā trenera Maika Budenholcera trenētie basketbolisti trešajā ceturtdaļā vairs neļāva viesiem veikt bīstamus un rezultatīvus izrāvienus. Visai līdzīgā spēlē pirms pēdējiem notikumiem laukumā 12 punktu vadība Hawks komandai – 82:70. Lai gan Nets ceturtās ceturtdaļas sākumā spēja pietuvoties līdz viena metiena tiesai, tomēr mājinieki neļāva sajust Bruklinas komandai uzvaras garšu un palielināja pārsvaru un izcīnīja uzvaru. Sērijā vadību ar 3-2 atguvusi Atlantas komanda, taču nākamā spēle Nets laukumā.

Hawks rindās rezultatīvākais Demāri Kerols ar 24 punktiem. Mājinieki centra spēlētājam Alam Horfordam double- double – 20 punkti un 15 bumbas zem groziem. 20 punkti un astoņas rezultatīvas piespēles Džefam Tīgam. Zaudētāju komandā labākie izrādījās rezervisti – Alans Andersons un Džerets Džeks. Andersonam 23 punkti, savukārt Džeks pievienoja 18 punktus.