Grieķija uzvar Beļģiju un kā otrā komanda iekļūst EuroBasket ceturtdaļfinālā

Skaties Latvijas izlases spēļu tiešraides!

Grieķijas vīriešu basketbola izlase piektdien Francijā notiekošā Eiropas čempionāta astotdaļfinālā ar 75:54 uzveica Beļģiju. Grieķijas izlasē uzvaru ar 14 punktiem kaldināja Jannis Burusis, bet 13 punkti un deviņas atlēkušās bumbas Kostam Kufosam. Savukārt zaudētāju rindās izcēlās Pjērs Antuāns Žilē, kurš guva 14 punktus un savāca četras bumbas zem groziem.

Pirmais spēles nogrieznis aizritēja abām komandām nepiekāpīgi spēkojoties un tas noslēdzās vien ar punkta pārsvaru Grieķijas labā (16:15). Otro ceturksni grieķi iesāka ar septiņiem bezatbildes punktiem, panākot astoņu punktu handikapu (23:15). Turpinājumā beļģi centās zaudēto atgūt un pamazām sadeldēja deficītu, pirmo puslaiku noslēdzot ar mīnus trim punktiem (31:34).

Foto

Trešās spēles ceturtdaļas sākumā beļģi vēl izrādīja pretestību grieķiem, bet ceturkšņa nogalē jau dienvidnieki panāca 15 punktu pārsvaru (57:42). Pirmās divas ceturtās ceturtdaļas minūtes neviena no komandām punktus neguva, bet tad Grieķija iemeta septiņus bezatbildes punktus, panākot jau 64:42. Savus pirmos punktus ceturtdaļā beļģi guva vien spēles nogriežņa piektajā minūtē, bet iekrātais deficīts bija pārāk liels, lai to sadeldētu un uzvaru ar 75:54 izcīnīja Grieķija. Ceturtdaļfinālā grieķi spēkosies ar Spānijas un Polijas dueļa uzvarētāju, kas tiks noskaidrots šovakar.