Freimanis gūst 17 punktus Vienotās līgas mačā Kalev zaudējumā pret spēcīgo Unics

Latviešu basketbolists Rolands Freimanis pirmdien guva 17 punktus, taču Igaunijas komanda Tallinas Kalev piedzīvoja zaudējumu VTB Vienotās līgas mačā pret turnīra vicelīderi Kazaņas Unics.

Kalev savā laukumā ar rezultātu 84:89 (19:16, 16:29, 24:20, 16:10, 9:14) pagarinājumā zaudēja Unics vienībai, kurā Freimanis spēlēja pagājušās sezonas otro pusi.

Pret savu bijušo klubu Freimanis nospēlēja 39 minūtes un 19 sekundes, trāpīja trīs no 13 divpunktu metieniem un trīs no sešiem trīspunktu metieniem, kā arī realizēja divus no četriem soda metieniem. Latviešu basketbolista kontā arī septiņas izcīnītas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles un trīs kļūdas.

Kalev pēc puslaika bija iedzinējos ar desmit punktu starpību, taču turpinājumā to izdevās atspēlēt. Freimanis trāpīja vienu no diviem soda metieniem 19 sekundes pirms mača pamatlaika beigām, iegūstot komandai divu punktu pārsvaru, taču Unics līderis Kīts Lengfords galotnē panāca neizšķirtu un sekoja pagarinājums, kurā veiksmīgāk nospēlēja Kazaņas klubs.

Unics sastāvā 30 punktus guva Lengfords, kurš izcīnīja arī deviņas atlēkušās bumbas, bet Antons Ponkrašovs izcēlās ar desmit atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm. Kalev rindās rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Gregors Arberts, savukārt 14 punkti un 17 pie groziem izcīnītas bumbas Šona Kinga rēķinā.

Vienotās līgas kopvērtējumā līdere ar 26 uzvarām 28 spēlēs ir Maskavas CSKA, ar 22 panākumiem 26 mačos seko Unics, bet ar 16 uzvarām 21 cīņā trešajā pozīcijā ierindojas Sanktpēterburgas Zeņit, ko pārstāv latvieši Jānis Timma un Kaspars Bērziņš.

Latvijas čempione VEF Rīga ar deviņām uzvarām 26 mačos atrodas 11.vietā, kamēr Kalev ar septiņiem panākumiem 25 spēlēs ir divas pozīcijas zemāk. Kopvērtējuma noslēdzošo vietu ieņem Nikolaja Mazura trenētā Tbilisi Vita, kas tikusi pie vienas uzvaras 27 mačos.