Trešdien, 10. februārī, Triobet Baltijas Basketbola līgas astotdaļfināla sērijas pirmajā spēlē Valmiera/ORDO ar rezultātu 84:66 izbraukumā apspēlēja TLU Kalev basketbolistus, pirms atbildes spēles iegūstot 18 punktu handikapu.

Spēles sākumā Armanda Šķēles precīzie metieni ļāva iegūt vadību Valmiera/ORDO komandai, bet pirmās ceturtdaļas vidū, pēc Mārtiņa Laksas “trejača”, vidzemnieki panāca rezultātu 13:8. Pirmās ceturtdaļas otrajā pusē Jānis Kaufmanis raidīja grozā precīzu tālmetienu un pēc nospēlētām desmit minūtēm Valmiera/ORDO bija iekrājuši septiņu punktu pārsvaru – 17:10. Spēles otrajā ceturtdaļā rezultāta starpība saglabājās astoņu punktu robežās, valmieriešiem nespējot veikt būtisku izrāvienu. Pirms pirmā puslaika noslēguma Igaunijas komandai izdevās samazināt rezultāta starpību līdz pieciem punktiem – 33:28 par labu Valmiera/ORDO.

Otro puslaiku ar diviem precīziem pustālajiem metieniem pēc kārtas divos uzbrukumos iesāka Mārtiņš Laksa, bet Laura Blaua gūtie punkti pēc pikenrola sadarbības ļāva Valmiera/ORDO pārsniegt desmit punktu pārsvaru – 39:28. Trešās ceturtdaļas otrajā pusē valmierieši spēlēja rezultatīvi, bet arī TLU/Kalev izdevās atbildēt ar rezultatīviem uzbrukumiem un pirms noslēdzošās ceturtdaļas Latvijas komanda atradās vadībā ar 61:50. Ceturto ceturksni ar diviem bloķētiem metieniem pēc kārtas uzsāka šīs dienas dzimšanas dienas gaviļnieks Ervīns Jonāts, “cementējot” valmieriešu aizsardzību. Pēc komandas biedra sekmīgās spēles aizsardzībā Valmieras komandas uzbrukums kļuva neapturams. Precīzus metienus izdarīja brāķi Šķēles, kuriem sekoja rezultatīvi Mārtiņa Laksas un Jāņa Kaufmaņa uzbrukumi, panākot 20 punktu pārsvaru. Spēles izskaņā šaubas par uzvarētāju neradās un Valmiera/ORDO Tallinā guva pārliecinošu uzvaru ar 84:66, kas pirms atbildes spēles Valmierā komandai dod 18 punktu handikapu.
Valmiera/ORDO: Arm. Šķēle 19 (4rp), Laksa 18, Blaus 14, J. Kaufmanis 11, Bērziņš 8, Aig. Šķēle 6, Rozītis 4, Gabrāns 2, Vīņauds 1, Jonāts (2bm), Iļjins, E. Kaufmanis

TLU Kalev: Berhanemeskels 20, Tāms 12, Milka 9 (9ab), Saks 8, Atkinsons 6, Indermite 6, Vahters 3, Dronijs 2, Līvaks, Aimre, Kilings

Triobet BBL astotdaļfināla sērijas atbildes spēle norisināsies 24. februārī Vidzemes Olimpiskajā centrā.