Piektdien, 12. februārī, Vidzemes Olimpiskajā centrā Aldaris Latvijas Basketbola līgā Valmiera/ORDO ar minimālu starpību piekāpās BK Valka/Valga basketbolistiem – spēles noslēgumā rezultāts 75:76. Valmieriešu rindās rezultatīvākais spēlētājs bija Mārtiņš Laksa ar 21 gūto punktu.

Spēle iesākās rezultatīvi un gana sekmīgi Valmiera/ORDO basketbolistiem. Mača pirmajās minūtēs pretiniekus groza apakšā ”terorizēja” Lauris Blaus, bet no distances precīzi bija Mārtiņa Laksas precīzie tālmetieni. Tieši Laksa noslēdza pirmo ceturtdaļu ar precīzu ”trejaci”, panākot Valmiera/ORDO deviņu punktu pārsvaru – 27:18. Otrajā ceturtdaļā Raimonda Gabrāna precīzais trīspunktu metiens ļāva pārsniegt desmit punktu pārsvaru (32:20), bet pirmā puslaika otrajā pusē BK Valka/Valga spēlētāji atrada labas iespējas tālajiem metieniem, kuras realizējot mājinieku pārsvars saruka līdz 42:38.

Otro puslaiku valmierieši iesāka rezultatīvi. Aigara Šķēles un Artūra Bērziņa uzbrukumi ļāva Valmiera/ORDO pārsvaram pieaugt līdz 55:40, tomēr Jura Umbraško vadītā komanda nepadevās un, sajūtot “metienu garšu”, sāka strauji atspēlēties. Igaunijas komandas latviešu leģions Mārtiņš Berķis, Kristaps Kanbergs un Edgars Krūmiņš strauji ”sadedzināja” mājinieku pārsvaru un pirms izšķirošās ceturtdaļas vairs tikai +3 valmieriešiem – 61:58. Noslēdzošo ceturtdaļu ar precīziem tālmetieniem ievadīja BK Valka/Valga komanda, kamēr Lauris Blaus ”apdraudēja” pretinieku groza apakšu. Valmierieši nonāca iedzinējos un mājinieku centienus atgūt vadību apslāpēja viesu precīzie metieni no distances. Nepilnas četras minūtes līdz mača noslēgumam Kristapa Kanberga precīzais trīspunktu metiens panāca 6 punktu pārsvaru viesiem (70:76). Atlikušajās vairāk kā trīs minūtēs BK Valka/Valga punktus neguva, bet valmieriešu metieni neatrada ceļu grozā. Deviņas sekundes pirms mača beigām mājinieki atradās iedzinējos ar divu punktu starpību, bet Lauris Blaus realizēja tikai vienu no diviem soda metieniem, neizlīdzinot rezultātu. Artūra Bērziņa pēdējo sekunžu trakais metiens mērķi nesasniedzaun Valmiera/ORDO nācās piedzīvot pirmo neveiksmi šogad savā laukumā ar rezultātu 75:76.

Valmiera/ORDO: Laksa 21, Aig. Šķēle 13, Bērziņš 12, Blaus 11, Jonāts 6, Gabrāns 5, Arm. Šķēle 4, J.Kaufmanis 3, Rozītis, Iļjins.

Valka/Valga: Berķis 18, Krūmiņš 16, Kanbergs 13, Aleksejevs 11 (14ab), Sāge 11, Krīsa 4, Vēskī 3, Rozītis, Pētersons.