Vakar Baltijas Basketbola līgas sezonas atklāšanas spēlē Valmiera/ORDO savā laukumā ar rezultātu 90:59 sakāva Igaunijas komandu Avis Rapla. Pirmo spēli sezonā aizvadīja Dāvis Rozītis, kurš kaldināja komandas uzvaru ar 24 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām.

Baltijas Basketbola līgas 12. sezonas atklāšana tika sākta ar labdarības spēli starp Sponsoru/zvaigžņu komanda un BBL/žurnālisti komandu. Komandu sastāvos bija vairākas sabiedrībā pazīstamas personas, Baltijas Basketbola līgas pārstāvji, kā arī sporta žurnālisti. Šajā spēlē spēcīgāka izrādījās Sponsoru/zvaigžņu komanda, pārspējot pretiniekus ar 56:36. Labdarībai veltīto summu komandas nolēma ziedot Valmieras novada fondam un Valmieras SOS bērnu ciematiņam.

Spēles otrais puslaiks iesākās ar trīs precīziem Dāvja Rozīša uzbrukumiem, kurus centra spēlētājs sekmīgi realizēja pēc lieliskām komandas biedru piespēlēm. Trešās ceturtdaļas otrajā pusē Ervīns Jonāts guva piecus punktus pēc kārtas, ar tālmetienu un iespaidīgu bumbas triecienu no augšas panākot valmieriešiem +26. Noslēdzoties spēles trešajai ceturtdaļai, Valmiera/ORDO ar 66:43 atradās vadībā pret Igaunijas čempionāta bronzas medaļniekiem. Noslēdzošajā ceturksnī Avis Rapla samazināja starpību līdz 20 punktiem, tomēr Valmiera/ORDO uzbrukuma jauda bija pārāk liela Igaunijas komandas aizsardzībai. Trejačus grozā raidīja Mārtiņš Laksa, Jānis Kaufmanis un Haralds Kārlis, nodrošinot graujošu uzvaru ar rezultātu 90:59.

Valmiera/ORDO – Avis Rapla 90:59 (26:14, 16:12, 24:17, 24:16)

Valmiera/ORDO: Rozītis 24 (15ab), Laksa 12, Jonāts 10, Kaufmanis 10, Bērziņš 9, Iļjins 8, Kārlis 6, Čižausks 6 (7rp), Šķēle 5 (9rp), Gabrāns (5rp), Vīņauds.

Avis Rapla: Artino 20, Brūks 13, Kajiupanks 11, Pāsoja 5, Kaldre 3, Volaids 3, Lips 2, Sāre 2, Metsalu, Lagus, Ustamuts.