Svētdien Latvijas Universitāte basketbola komanda valsts svētku noskaņā uzņēma Liepāja/Triobet vienību. Diemžēl jau pats spēles sākums studentiem bija nesekmīgs, arī turpinājumā neizdevās lauzt spēli, piedzīvojot bezierunu zaudējumu ar rezultātu 59:100. LU rindās rezultatīvākais bija Roberts Krūmiņš ar 13 punktiem.

Liepāja/Triobet spēli uzsāka, nekavējoties triecot bumbu grozā, kam drīz sekoja arī pārsvara dubultošana. Viesi turpināja būt nepārspēti, liekot Latvijas Universitātei pie rezultāta 0:9 pieprasīt minūtes pārtraukumu. Pēc tā vairāki nesekmīgi uzbrukumi abu vienību izpildījumā, ko visbeidzot noslēdza Roberta Krūmiņa abi precīzie soda metieni, gūstot pirmos punktus LU. Taču arī turpinājumā laukumā dominēja liepājnieki, palielinot rezultāta starpību jau līdz 20 punktiem (5:25). Pēc nospēlētām desmit minūtēm rezultāts uz tablo – 9:28.

Otrās ceturtdaļas ievadā abas komandas pusotru minūti nespēja gūt punktus, līdz ar bumbas triecienu grozā no augšas izcēlās Liepāja/Triobet. Renāra Magones tālmetiens spēja deficītu nedaudz sadeldēt (14-32), tomēr neko vairāk viesi krietnu laika sprīdi studentiem neļāva, rezultāta starpībai saglabājoties 20 punktu robežās. Laukuma saimnieku piecu punktu izrāviens ļāva tai samazināties līdz -18 (21-39), tomēr tam sekoja bezatbildes punktu sērija pretējā laukuma galā, panākot 21-46. Otro ceturtdaļu gan Latvijas Universitāte noslēdza ar četriem punktiem pēc kārtas, tādējādi rezultāts pēc aizvadīta puslaika – 25-46.

Otrais puslaiks iesākās ar Liepāja/Triobet pārsvara palielināšanos līdz 25 punktiem (25-50). Pretinieki izmantoja studentu dotās iespējas uz soda metienu līnijas, kā arī tiem sekojošo kļūdu, sasniedzot +30 (27-57), kas lika LU sanākt uz minūtes apspriedi. Pēc tās Rēķis divus punktus atguva, tomēr pretējā laukuma pusē kārtējais bumbas trieciens grozā no augšas padevās Stīvenam Zakam. Arī turpinājumā iniciatīvu atkal pārņēma viesi, arvien audzējot savu pārsvaru, kas jau pārsniedza 40 punktus (31-74). Jāņa Eiduka tālmetiens ceturkšņa izskaņā ļāva trīsdesmit nospēlētas minūtes noslēgt ar rezultātu 36-76.

Bija skaidrs, ka noslēdzošajai ceturtdaļai, visticamāk, būs formāls raksturs. Tomēr Latvijas Universitātes basketbolisti to iesāka ar 13-5 izrāvienu (49-81), kas gan vairs neko īpašu spēles gaitā mainīt nespēja. Mača noslēdzošajā minūtē viesi sasniedza simt punktu robežu, spēli noslēdzot ar 59-100.

Rezultatīvākais studentiem bija Roberts Krūmiņš ar 13 punktiem, savukārt attiecīgi pa 11 un 10 punktiem Jānim Engeram un Renāram Magonem.

Turpinājumā studentiem gaidāma četru izbraukuma spēļu sērija, kas tiks iesākta jau pēc nedēļas Daugavas sporta namā, tiekoties ar Barons/LDz. Savukārt savā laukumā Latvijas Universtāte atgriezīsies 13. decembrī 17.30, uzņemot Jūrmala/Fēnikss komandu.

Aldaris LBL: Latvijas Universitāte – Liepāja/Triobet

Latvijas Universitāte – Liepāja/Triobet 59:100 (9:28, 16:18, 11:30, 23:24)