Favorītes Cavaliers un Spurs gūst trešās uzvaras NBA play off sērijās

Vienas no Nacionālās basketbola asociācijas šīs sezonas favorītēm Klīvlendas Cavaliers un Sanantonio Spurs piektdien izcīnīja trešās uzvaras izslēgšanas turnīra pirmās kārtas sērijās.

Austrumu konferences ceturtdaļfinālā pagājušās sezonas līgas fināliste Cavaliers izbraukumā ar rezultātu 101:91 (24:27, 30:26, 25:20, 22:18) līdzīgā cīņā apspēlēja Detroitas Pistons.

Uzvarētājiem ar 26 punktiem izcēlās Kairijs Ērvings, bet pa 20 punktiem pievienoja Lebrons Džeimss un Kevins Lavs, kuriem bija arī attiecīgi 13 un 12 atlēkušās bumbas. Cavaliers pret Pistons uzvarēja jau vienpadsmitajā izslēgšanas turnīra spēlē pēc kārtas. Savukārt Pistons rindās šoreiz rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Kenteiviuss Koldvels-Poups.

Sērijā līdz četrām uzvarām Cavaliers komanda izvirzījusies vadībā ar rezultātu 3-0 un konferences pusfinālu var sasniegt jau svētdien, kad vienības vēlreiz samēros spēkus Detroitā. NBA vēsturē nekad komanda nav spējusi atspēlēties, atrodoties iedzinējos ar 0-3.

Tikmēr viena no Rietumu konferences favorītēm Spurs piektdien pirmās kārtas trešajā spēlē ar 96:87 (26:18, 18:25, 26:28, 26:16) pārspēja Memfisas Grizzlies.

Uzvarētājiem lielisku sniegumu nodemonstrēja Kavi Lenards, kurš 13 no saviem 32 punktiem sameta ceturtajā ceturtdaļā. Vēl ar 16 punktiem un desmit bumbām zem groziem izcēlās Lamarkuss Oldridžs. Tikmēr Grizzlies sastāvā ar 20 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām atzīmējās Zeks Rendolfs.

Kā zināms, otra Rietumu konferences un arī visas līgas favorīte Goldensteitas Warriors ceturtdien piedzīvoja pirmo zaudējumu, pirmās kārtas sērijas trešajā mačā ar 97:96 piekāpjoties Hjūstonas Rockets. Warriors iepriekšējos divus mačus aizvadīja bez savas lielākās zvaigznes Stīvena Karija, tomēr paredzams, ka nākamajā cīņā viņš atgriezīsies laukumā.

Vēl vienā piektdienas spēlē Bostonas Celtics savā laukumā ar 111:103 (37:20, 20:25, 22:33, 32:25) apspēlēja Atlantas Hawks, tomēr Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā joprojām atrodas iedzinējos ar 1-2.

Kaut spēles pirmajā pusē Celtics bija ievērojams pārsvars, ceturtajā ceturtdaļā Hawks spēja panākt izlīdzinājumu 96:96. Tomēr atlikušajā laikā mājinieki veica izrāvienu 16:7, šajā laikā desmit punktus sametot Aizejam Tomasam.

Kopā šajā mačā Tomass guva 42 punktus, esot Celtics rezultatīvākais spēlētājs starpsezonā kopš 2012.gada, kad Reidžons Rondo vienā spēlē spēja gūt 44 punktus.

Vēl 17 punktus iemeta Evans Tērners, bet ar 15 punktiem izcēlās Amirs Džonsons.

Tikmēr ar ceturto numuru izliktajai Hawks vienībai šoreiz 23 punktus guva Džefs Tīgs.