EuroBasket 2015 – Basketbola rīts tavās mājās

Latvijas vīriešu basketbola izlase Eiropas čempionāta finālturnīra D apakšgrupas otrās kārtas spēlē svētdien Rīgā salūza otrā puslaika otrajā pusē un ar rezultātu 49:68 piekāpās Lietuvas valstsvienībai.

Latvijas izlasē rezultatīvākie bija Kaspars Bērziņš un Rolands Freimanis, kuri abi guva pa astoņiem punktiem, bet sešus no tiem sameta jau dažās pirmajās minūtēs. Tāpat Freimanis izcēlās ar deviņām atlēkušajām bumbām. Savukārt pa sešiem punktiem iemeta Jānis Blūms un Dairis Bertāns.

Tikmēr Lietuvas rindās ar 15 punktiem un septiņām bumbām zem groziem izcēlās Jons Valančūns, kuram ar 13 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām piebalsoja Jons Mačulis, bet 12 punktus sameta Mants Kalnietis.

Savā nākamajā cīņā jau pirmdien plkst.18.30 Latvija sacentīsies ar Čehiju. Mūsu pretinieki pirmajās divās čempionāta spēlēs ar 80:57 uzvarēja Igauniju un 78:64 pārspēja Ukrainu. Rezultatīvākais basketbolists Čehijas rindās bijis Fenerbahce pārstāvošais Jans Veselijs, kurš pirmajās spēlēs kopā iemetis 35 punktus.