Eirolīgā uzvaras izcīna Kauņas Žalgiris, Maskavas CSKA un Anadolu Efes

Turkish Airlines Eirolīgas TOP 16 piektdienas spēlēs Kauņas Žalgiris ar 76:70 savā laukumā apspēlēja Belgradas Crvena Zvezda, Maskavas CSKA savu skatītāju priekšā ar 76:70 uzvarēja Pireju Olympiacos un Stambulas Anadolu Efes ar 86:78 pārspēja Milānas Emporio Armani.

Pie piektās uzvaras šīs sezonas Turkish Airlines Eirolīgas TOP 16 sacensībās piektdien tika Lietuvas komanda Kauņas Žalgiris, kuras paspārnē atrodas latviešu aizsargs Kaspars Vecvagars. Otrā posma 13.kārtas mačā Žalgiris ar 76:70 savā laukumā apspēlēja Serbijas komandu Belgradas Crvena Zvezda. Tiesa, jau pirms šī mača Kauņas komanda bija zaudējusi izredzes sasniegt ULEB Eirolīgas turnīra ceturtdaļfinālu.

Lai gan noslēdzošās ceturtdaļas ievadā vadībā vēl turējās Serbijas klubs, pašā pamatlaika izskaņā Žalgiris vienībai izdevās panākt lūzumu, ar vairākām skaistām epizodēm izraujoties vadībā un nodrošinot uzvaru. Uzvarētāju sastāvā ar 19 punktiem un deviņām bumbām zem groziem izcēlās Pauļus Jankūns.

E apakšgrupas kopvērtējumā Kauņas klubs ar piecām uzvarām 13 spēlēs atrodas sestajā vietā, taču ne augstāk un ne arī zemāk klubs nokļūt nevar. Tikmēr ceturto vietu ar septiņiem panākumiem ieņem latvieša Jāņa Blūma pārstāvētā Grieķijas komanda Atēnu Panathinaikos, bet tikpat uzvaru ir arī zemāk esošajam Vācijas klubam Berlīnes Alba. Tieši starp šīm vienībām un čempioni Telavivas Maccabi Electra no Izraēlas izšķirsies, kura no tām pēdējā otrā posma kārtā izcīnīs ceļazīmes uz ceturtdaļfinālu. No šīs apakšgrupas ceturtdaļfinālu jau sasniegušas Spānijas komandas Madrides Real un Barcelona.

Tikmēr F apakšgrupas mačos piektdien tika līdere Maskavas CSKA no Krievijas, kas savu skatītāju priekšā ar 76:70 apspēlēja Grieķijas komandu Pireju Olympiacos.

Panākumu savā kontā ierakstījusi arī Stambulas Anadolu Efes no Turcijas, kas savā laukumā ar 86:78 pārspēja Itālijas komandu Milānas EA7 Emporio Armani. Uzvarētāju rindās teicamu sniegumu demonstrēja pieredzējušais serbs Nenads Krstičs, kurš iemeta 22 punktus.

F apakšgrupas kopvērtējumā vadībā ar 11 uzvarām 13 mačos ir CSKA, kamēr ar desmit panākumiem seko Turcijas komanda Stambulas Fenerbahce Ulker.

Piektajā vietā ar sešiem panākumiem atrodas Dāvja Bertāna pārstāvētā Spānijas vienības Vitorijas Laboral Kutxa, taču tikpat uzvaru ir arī ceturtajā pozīcijā esošajai Anadolu Efes. Turcijas klubam attiecībā pret Spānijas komandu ir pārsvars savstarpējās spēlēs, tāpēc pie vienāda uzvaru skaita tas atrodas augstāk.

Kā zināms, Bertāns otro reizi karjerā iedzīvojies ceļgala krustenisko saišu plīsumā un šosezon laukumā vairs nedosies. Ceturtdaļfinālam no šīs apakšgrupas jau kvalificējušās CSKA, Fenerbahce Ulker un Olympiacos.