Dairis Bertāns iekļauts ACB līgas aizvadītās kārtas simboliskajā izlasē

Latviešu aizsargs Dairis Bertāns iekļauts aizvadītās kārtas Spānijas ACB simboliskajā izlasē. Svētdien notikušajā mačā Bertāns guva 24 punktus, palīdzot viņa pārstāvētajai Bilbao Basket komandai savā laukumā ar 90:74 uzvarēt Grankanārijas Herbalife.

Pirmajā puslaikā Bertāns guva tikai piecus punktus, taču otrajā puslaikā bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc Bilbao Basket komandai izdevās salauzt pretiniekus un izcīnīt kārtējo uzvaru.

Latvietis šajā cīņā laukumā pavadīja 33 minūtes un 24 sekundes. Viņš realizēja trīs no pieciem divpunktu metieniem, četrus no astoņiem tālmetieniem un visus sešus soda metienus.

Tāpat Bertāna rēķinā arī četras atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, viena piezīme un pieci izprovocēti noteikumu pārkāpumi. Šāds sniegums Latvijas basketbolistam ļāva tikt pie 30 efektivitātes punktiem, tādējādi kļūstot par cīņas vērtīgāko spēlētāju.

Šajā kārtā 24 punktus guva vēl arī Santjago de Kompostelas Rio Natura Monbus komandu pārstāvošais polis Adams Vačinskis, kurš arī iekļuva simboliskajā izlasē.

Savukārt ar 30 efektivitātes koeficienta punktiem Dairis Bertāns kļuva par kārtas otro vērtīgāko spēlētāju, piekāpjoties vienīgi slavenajam Felipem Reijesam no Madrides Real komandas, kurš savāca 31 efektivitātes punktu un arī iekļuva simboliskajā komandā.

Tāpat simboliskajā izlasē bija Malagas Unicaja pārstāvošais Urugvajas basketbolists Džeisons Greindžers un čehs Tomāšs Satoranskis no Barcelona vienības.

Ļoti sekmīgi aizvadītajā kārtā nospēlēja vēl divi latviešu spēlētāji, tomēr viņi simboliskajā komandā neiekļuva – Kristaps Porziņģis guva 17 punktus pret spēcīgo Madrides Real komandu, kas gan neglāba viņa pārstāvēto Sevilla no zaudējuma, savukārt Dāvis Bertāns izcēlās ar 16 gūtiem punktiem, palīdzot viņa pārstāvētajai Vitorijas Laboral Kutxa apspēlēt Badalonas FIATC Joventut komandu.

Čempionāta kopvērtējumā Bilbao Basket komanda ar 17 uzvarām 24 cīņās ieņem trešo vietu, Laboral Kutxa ar 13 uzvarām atrodas astotajā pozīcijā, bet Rolanda Šmita pārstāvētā Fuenlavradas Montakit un Sevilla vienība izcīnījušas pa sešām uzvarām, kas tām dod 16. un 17.vietu 18 klubu konkurencē.